‘Bediüzzaman Şehrinizde’ Tiyatrosu Türkiye Turnesine Çıkıyor

Bediüzzaman Şehrinizde “Özleminizi gidermeye geliyoruz” sloganıyla sahnelecek olan tiyatro oyununun galası 16 Temmuz 2016 tarihinde Isparta’da yapılacak.

Yapımcı Ufuk Balkis, “Bismillah her hayrın başıdır diyerek çıktığımız yolda Ispartalıları üstadın tiyatrosunu kucaklamaya davet ediyorum” dedi.

Türkiye’de yapılan en pahalı tiyatro olduğunu söyleyen Balkis, “Bediüzzaman Şehrinizde” toplam 10 kişilik ekibiyle bayram sonrası izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor. Üstad Bedüizzaman’ın lateks ve bal mumu marifetiyle maskesini yaptırıp hayatından belli kesitleri ve gençlere tavsiyelerini sahneleyeceğiz” dedi.

Üstad’ın hayatında büyük önem taşıyan Isparta ilinde yapılacak olan gala için Ispartalıların desteğini beklediklerine dikkat çeken Balkıs, “Üstadın dediği gibi “Bismillah her hayrın başıdır” diyerek yola çıktık. Bediüzzaman Hazretlerini tanımayanlarla buluşturmaya, tanıyanlarla da Alman sanatçılara yaptırılan maske sayesinde Üstadla özlemlerini gidermeye hazırız” dedi.

81 İLDEN DAVET BEKLİYORUZ

Isparta’da yapılacak olan galanın ardından 81 ilde oyunu sergileyip toplam 2 Milyon insana ulaşmayı hedeflediklerini belirten Yapımcı Balkis, “Oyunumuzu her ilde kardeşlerimizle buluşturmak istiyoruz. Bunun için yurtiçi ve yurtdışındaki bütün kardeşlerimizin davetlerini bekliyoruz. Tek isteğimiz salonların tıka basa dolması” diye konuştu.

OYUN GENÇLERE YÖNELİK

Oyunun genel hedef kitlesinin anne, baba ve gençlere yönelik olduğunu da sözlerine ekleyen Balkis, “Üstadın hayatını 4 yıldır inceliyoruz. Yazdığı eserler, yaşadığı sürgün, dik duruşu, her biri bize rehber oldu. Oyuncularım yaklaşık 5 aydır oyuna hazırlanıyor. Oyunumuzun her dakikası çok kıymetli. Her izleyen mutlaka kendinden ve kendi ailesinden bir parça bulacak. Gençlere yönelik bir oyun gibi görünse de her anne ve babanın da oyunu mutlaka izlemesi gerekiyor. Hedef kitlemiz Üstadı tanıyanlar değil. Bizim amacımız Üstadla tanışmamış olan kesimler. Kardeşlerimizden ricamız oyuna destek sağlamaları ve sahiplenmeleridir” diye konuştu.

GÖSTERİM TALEPLERİ BEKLENİYOR

“Bediüzzaman Şehrinizde” tiyatrosu gösterim taleplerine açık. Tiyatroyu şehrinde sahnelemek isteynler için irtibat telefonları: (0543) 808 78 39 – (0532) 583 31 27

risale haber

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: