Bediüzzaman Sempozyumunu Göremeyen Gazeteler

sepozyumMalumunuz 22 Eylül Pazar günü 10. Uluslararası Bediüzzaman Sempozyum’u yapıldı. Sempozyum’a katılım bi hayli yüksekti. Çeşitli ülkelerden 300’den ziyade akademisyen gelmişti. Ayrıca Milletvekilleri Bekir Bozdağ, Hüseyin Çelik, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez vs…

Yukarıda saydığım protokoldeki isimler tek tek konuşma yaptılar. Gerçekten takdire şayan konuşmalardı. Risale-i Nur’a bu kadar vukufiyetleri varmıymış, diye şaşırdığım isimlerde olmadı değil.

Ertesi gün büyük bir heyecanla gazete manşetlerine bakayım dedim. Bu protokoldekilerden birinin ifadesi en azından gazetelere yansır ve bu vesileyle Üstad’ın da haberi yapılmış olur kanaatindeyim. Ancak, Yeni Asya, Zaman ve Star –ki Star’da küçük bir yer ayrılmıştı- gazeteleri dışında hiçbir gazetenin anasayfasında sempozyuma ilişkin bir haber yoktu. Düşünün dünya Üstad’ı anlatmaya geliyor ama birileri hala bunu bir sır gibi saklamaya çalışıyor.

Ramazan ayında bir hocanın hamilelerle ilgili bir şahsi görüşünü bir hafta ekranlara taşıyıp İslam’a karşı ön yargı oluşturmaya çalışan medyadan ne beklenirdi ki!

Yazacak çok şey var ama bundan sonraki satırları size bırakıyorum.

Osman Can / Nurnet.org

2 tane yorum yapılmış

  1. Süleyman BAYŞU dedi ki:

    Evet, Bediüzzaman hazretleri ile ilgili bir etkinlik olduğunda Yeni Asya mutlaka değerlendirmeye almaktadır ve sayfalarını,sütunlarını, mutlaka ayırmaya cçalışmaktadır. Gün itibariyle sempozyum yapılalı 5 gün oluyor. Her gün Yeni Asya’da Bediüzzaman sempozyumu ile ilgili en az bir katılımcının katkıları haberleştiriliyor imkanları el verdiği sürece. Zaten Yeni Asya gazetesinin çıkış amacı Risale-i Nurları neşr, tatıtım ve Bediüzzamanı dünyayaı tanıtmak değil midir? Öyleyse biz de bu mefkutemize elimizden geldiğince destek olalım.Kaldi kiistisnasız hergün Yeni Asya’da makaleleri yayımlanan tek yazarımız Bediüzzaman’dır.Günlük olaylara her daim Risale-i Nur perspektifinden bakıp projektör sunmaktadır Yeni Asya. Sempozyumda emeği geçenleri, katılımcıları ve de dinleyicileri tebrik ediyorum. Hepinizden Allah razı olsun.

  2. çetin kılıç dedi ki:

    Allah cc bazılarının gözlerini kör kulaklarını sağır etmştir onlar ne görür ve nede duyarlar

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: