Biz Peygamberimizi (ASM) Yeterince Anlatamadık!

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Vaaz ve Hitabeti Geliştirme Semineri’nde yaptığı konuşmada, ‘Müslümanların Masumiyeti’ adlı filme sert tepki gösterdi.

Sandıklı Hüdai Kaplıcası Safran Otel’de, İlçe Kaymakamı Ali Candanve İl Müftüsü Mustafa Kaya tarafından karşılanan Diyanet İşleri BaşkanıMehmet Görmez, bin 500 imam ve müezzinin katıldığı seminerde yaptığı konuşmada, İslam dünyasında tepkilere yol açan ‘Müslümanların Masumiyeti’ filmi ve ardından yaşananlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

İLK BÖLÜMDE İRKİLDİM

Görmez, filmi Basın Müşaviri arkadaşının ikazı ile İngiliizce versiyonlu olarak internette izlediğini belirterek şöyle konuştu: “Daha birinci bölümde irkildim. Bayağı, aşağılık bir film.14 dakika izleyebildim.Tamamını izlemek mümkün olmadı. Filmi izlerken iki duygu hasıl oldu. Birincisi içim yandı. Neden yandı. Çünkü biz Resulü Ekremi yeterince anlatamadık.Hatırlayın Veda Hutbesi’nde Resulü Ekrem 100 bin kişiye hitap etti. Biz 120 bin hatta yıl sonuna kadar 130 bin, 150 bin kişi olacağız.Ama anlıyorum ki İslam’ı hala yeterince anlatamıyoruz”

KÜRESEL PROVOKASYON

Küresel ideolojinin İslam’ın tırmanışını kabul etmediğini anlatan Görmez, şunları söyledi: “Acaba Resulü Ekrem aramızda olsaydı bu filme gösterilen tepkileri nasıl karşılardı, duygusunu yaşadım. Bir oyun oynanıyor. Küresel bir provokasyon devam ediyor. Hatırlayın Salman Rüştü’nün o kitabı. Hollanda’da yayınlanan fitne film. Papa’nın o dönemlerdeki tavrı. Kur’an yakılması. Sonra Danimarka’da karikatür krizi bunların tamamına baktığımızda anlıyoruz ki küresel ideoloji İslam’ın tırmanışını kabul etmiyor.”

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: