Bu Bir “ACİL YARDIM” Çağrısıdır! Filipinler’de İhtiyaç Artıyor!

Filipinler’de yaşanan son zamanların en büyük tayfun hadisesi için yardımlarınızı esirgemeyiniz!

Tayfun hadisesinin hemen akabinde bölgede ilk ve acil yardım çalışmalarını başlatan Filipinler Çare Ekibi, ilk ve acil yardım maddelerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. Bölgeye ilk ulaşan sivil toplum örgütlerinden biri olan Çare, temsilcilerinin bölgeyi iyi bilmesinden dolayı etkili bir yardım faaliyet sürdürmektedir.

Ülke TV, Kanal A ve CNN Türk’e tayfun hadisesiyle ilgili son durumu aktaran Çare Derneği Filipinler Temsilcisi Dr. Rıza Derindağ, acil yardım çağrısında bulundu:

…Çalışmalara aralıksız devam ediyoruz. Ulaşım imkânlarının zorluğundan dolayı yardımlar daha çok helikopter ve gemiler ile ulaştırılmaktadır. Çare Derneği yardımları peyder pey ulaştırmaktadır. Fakat mağdur sayısının fazla olmasından dolayı yardımlar yetersiz kalmaktadır. İlaç, su ve erzak ihtiyacı her geçen gün artıyor. Tüm sivil toplum örgütlerinden ve yardımseverlerden acil yardım bekliyoruz. Zira her geçen gün mağdur sayısı katlanarak artıyor. Bölgeye ulaşmakta zorluk çeken yardım kuruluşları bizimle irtibata geçebilirler. Çare 3 gün içerisinde büyük çaplı ve tonlarca yardımı gemiyle bölgeye ulaştıracak. Şimdilik aktaracaklarım bu kadar, dua ediniz destek olunuz…

Siz de;

• Çare Derneği hesap numaralarına havale ile,

• Online olarak kredi kartı ile;

• Telefonunuzdan “care Filipinler” yazıp “8044”e göndererek 10 TL

Yardım edebilirsiniz!

Çare Derneği – www.care.org.tr – 0216 328 32 34

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: