Camiler ve Din Görevlileri Haftası, Kur’an ve ezan ziyafeti ile başladı

Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası, Bursa’da düzenlenen Kuran’ı Kerim ve ezan ziyafeti ile başlatıldı.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Nilüfer Mevlana Camisi’nde Kur’an ve ezan ziyafeti sunuldu. Programa Nilüfer İlçe Müftüsü Durmuş Ayvaz’ın yanı sıra, 7’den 70’e bayan erkek yoğun bir cemaat katıldı.

Programın düzenleyicilerinden Bursa Mevlana Camii İmamı Oktay Çakmur, her yıl Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 1-7 Ekim arasının Camiler ve Din Görevlileri Haftası olarak kutlandığını hatırlattı. Çakmur, “Bu yıl da camimizin yeni ve sadece iç kısmının tamamlanmış olması nedeniyle, Nilüfer Müftülüğümüz ve Mevlana Cami Derneği’nin organizasyonu ile bir Kuran ve ezan ziyafeti tertip ettik. Camimizin böylelikle insanlara duyurulması, bittiğinin anlatılması ve bazı eksiklerinin de karşılanması adına hayırseverlerin ilgisini celbetmek üzere böyle bir program tertip etik. Nilüfer Müftülüğümüz bu haftanın açılışını buradan yaptı.” dedi. Türkiye’de Kuran’ı Kerim ve ezan okuma yarışmalarında derece yapmış hafızların etkinliğe katıldığını kaydeden Oktay Çakmur, programa destek veren herkese teşekkür etti.

Programa katılanlar arasında bulunan; Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Türkiye 1.’si İstanbul Nakipoğlu Kur’an Kursu Öğretmeni Sefa Taşkesenlioğlu, Şehzadebaşı Camii İmam-Hatibi Ercan Çakıroğlu, Hafız Aziz Hardal, Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma Türkiye 1.’si Bursa Mihraplı Camii İmamı Kurra Hafız Musa Coşkun, Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Türkiye 3.’sü U.Ü.İlahiyat Fak.Öğretim Görevlisi M. Şevket Öztürk, 2011 Yılı Ezanı Güzel Okuma Türkiye 1.’si Kastamonu Kuzeykent Ulu Cami Müezzin-Kayyımı Kadir Demirci, 2009 Yılı Ezanı Güzel Okuma Türkiye 1.’si İstanbul Çinili Camii Müezzin-Kayyımı Dursun Şahin ve 2011 Yılı Ezanı Güzel Okuma Türkiye 3.’sü Bursa Mevlana Camii İmamı Oktay Çakmur cemaate Kur’an ve ezan ziyafeti sundu.

Cihan

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: