CERBEZE iLE ETBAINIZI KANDIRMAYIN ARTIK YETER!

Kazım güleçyüz’ün “Bediüzzaman sonrası nurcuların siyasi tercihleri” videosuna cevap mahiyetindedir.
Bu videoyu izledim ve çelişkili ifade ve beyanlarını dinledim. Kendi içerisinde de çelişen bu beyanlarına karşı bir şeyler yazmak istedim.
Güleçyüz’ün beyanında 
* Demokrat misyonunun Adalet ile devam ettiğini söylediniz. ki bizde buna katılıyoruz. Lakin şu var. Demokrat bir misyon iken ve bunu misyonu adaletle devam ettiğini söylerken bu misyonun temsilcisi olarak şimdiki Demokrat partiyi görüyorsunuz.
4. dk de ise tüm nur meşreblerinin ve diğer mesleklerin de desteğini aldığını söylediniz ki elhak doğrudur.
videonun 6.40 da ise “% veya %% kaç bunlar bizim ölçü değil”. denildi.
o halde soruyorum ki üstad halkçılara karşı, millet partisi ve cevdet rifat atilhanın kurduğu ittihad-ı islam partisini neden desteklemedi demokrata verdiği desteği devam ettirdi? çünkü bu millet ve ittihad-ı islam partileri, halk partisinden oy alamaz demokrat partiden oy kaydırabilir. Demokrattan oy kayması ise halkçıların işine yarar. Dolaylı yollardan bu mllet ve ittihad-ı islam partilerine kayan demokrat oyları Halçılara verilmiş olacaktır.
Bir basit denklem. 1 Oyun var. Bunu götürüp ya Halkçı zihniyete veya bunun karşısında ki en gür sese vereceksin. Engür sese vermeyip cılız seslere verirsen senin poatnsiyel 1 oyun engürsesten 1 kayıp olduğu için Halkçıların sesinin daha gür çıkmasına sebep olacaktır.
Bu sebeple üstad Bediüzzaman (k.s.) bu siyasi dehasını kullarak millet ve ittihad-ı islam partilerine oy kaymaması ve demokratın devamı için “BU VATANDA 4 PARTİ VAR” Başlıklı mektubu kaleme almış olup 1. ve 3. saidin siyasi dehalarını konuşturmutur. Şimdi Halkçılara karşı en gür seda olan AK Parti yerine kıyıda % veya %% 1’lik bir rey sahibi olan yerleri desteklemek oromatik olarak HALKÇILARA DESTEK MANASINA GELMEKTEDİR. Zaten Halkçılar bunu bildikleri için AK Partiye değil de falan filan yere verin demekteler. 7 haziran seçimlerinde Halkçıların Sa***** partisinin stantlarını kurdukları da medyaya yansımıştı.
8. dk de üstadın varislerinin meşvereti ve bu kararı açıklamalarına kafa tutar tarzda umumu bağlamaz gibi bir tabir kullanarak bir şeyler söylediniz.
Buna deriz ki: sizin aldığınız kendi kafa feneri ve meşveret namı altında ki muhalif sesleri susturmak için kullanılan silahınız da umumu bağlamaz. Ve bunun yeni asya tabanına ya da dikte edemez veya dayatamazsınız. Meşveret kararımız deyip muhalifleriniz bu kılıf ve suretle susturamazsınız. 
Tabana zıt bir üst kadro yapılanması görüyoruz. Biliyoruz bu yapılanma  ekalli kalil bir kesim ve azama tahakküm etmeye çalışıyor.
Bu tahakküm için ise biz meşret ettik, bizde meşveret esas gibi BATIL KASTEDİLEN HAK BİR SÖZ KULLANILMAKTA. (TARiHTE HZ. ALi (r.a.) karşı mızraklarına Kur’an sayfaları takanları hatırlatıyor bize.)
Biz tüm nur meşreblerinin [Tenvir, Zehra, Yeni Asya Harici] ve diğer mesleklerin [Tarikatların] ittifak ettiği şimdiki AK Partidir. Yukarda izah ettiğim kısımla sizin videoda söyledikleriniz nedense çelişmektedir, Videonun başında söylediğiniz mana ile terstir.
Hem herkes ittifak etmiş Adalat partisinde diyorsunuz ve mürur-u zamanla ya esaret ya zafer manasında olan bir zamanda; ama biz orada ihtilaf ederiz manası çıkıyor ki, burada başka manalarda okuyabiliriz. Başka defterler sahibi olduğunuzu çok rahat görüyoruz bu durumda.
Bugün ve Millet yayın ekibine kayyum atanması gibi bir şeyi Yeni Asya olarak istediğinizi de belli ediyorsunuz. Çünkü işleriz iyi gitmiyor. Batmadan böyle bir şey olursa el koydular deyip kabahatinizi gizleyeceksiniz. Ve milletten hizmet diye para toplayacaksınız. Kusura bakmayın YEMEZLER..
Yeni Asya Meşreb Nur Talebelerine Sesleniyorum Ki:
Bu seçimlerde, 7 Haziran seçimleri için Güneydoğu Yeni Asya müntesiplerinin yaptığı gibi sizlerde bu dikteyi kabul etmeyin. Başka manalara çalışanlarla beraber olmayın. Sözde meşveret aslı dikte olan şeyi tanımayın.
Ha cephede düşmana kurşun sıkmayıp yeni bir cephe açmışsınız,
ha harpten kaçmışsınız veya düşmana iltihak etmişsiniz. 
Netice aynıdır.
üST AKLA SESLENiYORUM!
EY üSTADA SADAKAT KILIFINDA TAASSUP TAŞIYAN KİMSELERE!
Durumun vehametini görmek istemeyip, CERBEZE iLE ETBAINIZI KANDIRMAYIN ARTIK YETER!
Muhammed Numan ÖZEL
www.NurNet.Org

 

5 tane yorum yapılmış

 1. Erkan dedi ki:

  Allah razı olsun Abi

 2. GÖKSEL BEYDAĞ dedi ki:

  Devletin tüm kurumlarına sızan paralel örgüt cemaatleri ve onların meşreplerini de ihmal etmemiş
  Ülkemizin tüm sosyal ve siyasal alanlarını Şer cereyanlarına peşkeş çekmek için var güçleriyle savaşıyorlar
  Bilinsin ki çeşitli adlar altında kıyamete kadar sürecek nübüvvet ve şeytan mucadelesinde Nur Talebeleri Risale-i Nur düsturlarından ayrılmayacak,
  Ve Hak galip gelecektir

 3. Cibril ali dedi ki:

  kardeşim, kazım ağabeyin bahsettiği, ağabeylerin meşveretindeki bağlamamaklık, yeniasya ya yöneliktir. bizim yaniasya olarak rotamızı her zaman olduğu ve inşaallah da olacağı gibi meşveret tayin ederr. bunu demekte ne beis var ki siz tutup bununla ilgili bir yazı kaleme alarak ve hatta içerikte bu cemaate mensup kardeşleri ayn hizmeti omuzlayan ağabey ve kardeşlerine karşı böyle gereksiz bir şekilde tavır alaya azmettiriyorsunuz? kazım ağabey sözcülüğünde yeniasya cemaatinin hangi cemaate böyle bir sözü var, müfsidane iştigali var. dua edin kardeşim gerek yok bunlara selametle.

 4. Adem dedi ki:

  Yeni asya nur cemaati meşveretini oturtmuş bir gruptur. Buradan çıkan kararı beğenmeyenlerin, bunu manipüle etmek için sundukları gerekçe bunun birkısım insanların yada abilerin dayatması olduğum yalanıdır. İftiranın nasıl bir günah olduğunu bu yazıyı yazan kadar okuyanlarda bilir. Fikir adamı kendi fikrinin haklılığını başkasının yanlışı veya diğerlerinin ne kadar deni olduğu üzerine bina etmez. Bu fikir sahiplerinin değil heveslerini fikir zanneden insanarın halidir.

 5. Bilal dedi ki:

  O cemaate olanlar bunları o yazı veya videodan çıkaramyor sen çıkarıyorsun bu ne deha maşallah. Cemaattekileri kimse zorla tutmuyor ki orada.

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: