Değerli kardeşim farkında mısın?

Son zamanlarda ülkemizde çok basit nedenlerle kolayca cinayetler işleniyor, yuvalar yıkılıyor. Bir kesim arasında itibar ve kıymet, beline silah takmakta ve hak hukuk tanımamakta kabul ediliyor. Sanal alemde ve sanat adı altında hazırlanan görsellerle, gerçek hayatta olmayan kurgularla kovboyculuk ve mafyacılık teşvik ediliyor. Neticede Mezara ve ceza evine giden gençler , film bitti hakikat başladı anonsuyla kendilerine geliyorlar , fakat iş işten geçmiş oluyor.

Bu ciğersûz hadiselerde hepimizin hissesi var, resmî merciler, sözüm ona sanat dünyası ve şevk ile ekran karşısına yığılan milyonlar, beraber bu cinayetleri titizlikle hazırlıyoruz ve ifa ediyoruz.

Dünyada beşeri kanunlar tetiğe basan bir kaç kişiyi cezalandırıyor , mahşer gününde, belki milyonlarca kişi bu suçun hesabını verecekler.

O film ve dizileri çekenler, buna izin verenler ve izleyerek prim verenler, işlenen günahlara ve cinayetlere ortaktırlar.

Fıtrat boşluk kaldırmaz
İnsanın fıtratında sevdiğine benzemek arzusu vardır. Bu hissin verilme hikmeti, bize rehber, örnek, rol model olarak gönderilen Peygamberimize(as) benzemektir. Hayatın bütün safhalarında ona benzemek ve onu taklit etmek insanı olgunlaştırır, istikamete sokar. Bir genç Hz Peygamberi(as) bilmese, tanımasa, fıtratındaki sevmek ve benzemek meyli önüne gelen sun’i ve sahte bir kahramana kayacaktır.

Kıymetli kardeşim dikkat et, çocuğun maddi ihtiyaçlarını karşılamak yetmez, çocuğumuz kimi seviyor kimden bahsediyor kime benzemek istiyor, dikkat edelim.
(Kişi sevdiği ile beraberdir) hadis-i şerifine göre, herkes bu dünyada kimi severse ahirette onunla beraber olacaktır.

Ekran karşısında, yumuşak koltuğunda, çerezini yerken ailecek izlediğiniz film ve dizilerle, Allah ‘ın sana emaneti olan hanımını ve çocuklarını nereye sevkettiğini, nasıl bir halet-i rûhiyeye soktuğunu düşünüyor musun?

Bugün mafya film dizileri ve iffetli aile hayatını bombalayan, gençleri ahlaksızlığa özendiren, ne idüğü belirsiz, tarifi olmayan seviyesiz diziler, hepimizin gözbebeği çocuklarımızı ve gençlerimizi zehirlemektedir.

Kendi elimizle dünyevî geleceğimizi ve uhrevî hayatımızı yakıyoruz.

“Güzel gören güzel düşünür. Güzel düşünen, hayatından lezzet alır.” Rnk

Gözümüze ve gözümüz gibi sevdiklerimizin gözlerine sahip çıkalım inşallah

Dua eder duanızı bekleriz🌹

Hasan Said Yılmaz

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: