Diyanet Risale-i Nur’ları Neşredebilir

9 Aralık akşamı Dost Tv’de gerçekleşen “Mustafa Sungur Özel Programı” na Abdullah Yeğin, Said Özdemir, Mehmet Fırıncı Ağabeyler ayrıca İstanbul İlim ve Kültür Vakfı mütevelli heyeti üyesi Said Yüce konuk oldu.
Ağabeyler, Mustafa Sungur Ağabey ile nasıl tanıştıklarını ve hatıralarını naklettiler. Ayrıca programda özel hatıralarda anlatıldı.
Program da en ilginç hatıra Said Özdemir Ağabey’den geldi. Dönemin Başbakan’ı Adnan Menderes’e Bediüzzaman hazretlerinin bir mektup gönderdiğini ve bu mektupta büyük bir tehlikenin yaklaşmakta olduğunu ve bu tehlikenin önlenmesinde Risale-i Nurların devlet eliyle basılmasının sadaka hükmüne geçerek önlenebileceğini yazdığını belirtti. Fakat dönemin şartları itibariyle Risale-i Nur’ların devlet eliyle basılamadığını bunun sonrasında 1960 darbesinin gerçekleştiğini belirtti.
Program konuklarından Said Yüce ise Mustafa Sungur Ağabey’i Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in hastanede yaptığı ziyaretten bahsetti. Mustafa Sungur Ağabey’in yaklaşık iki aydır gözlerini açmadığını bu ziyaret esnasında gözleriyle Mehmet Görmez’in selamını aldığını belirtti. Ayrıca Said Yüce bu ziyaret esnasında Mehmet Görmez’le yaptığı görüşmede Diyanet İşleri Başkanlığı’nında Risale-i Nurları neşretmek için çok istekli olduğunu yakın bir zamanda bunun gerçekleşebileceğini ifade etti.
Risale Ajans

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: