Dua

Allah’ım! Kahvehanelerimizi kıraathaneye, Radiyo ve televizyonlarımızı ilim ve irfan dağıtan birer irfan yuvasına, Okul ve üniversitelerimizi kalp ve aklımızı nurlatıp her iki hayatımızı nurlatan birer müessese haline gelmelerini nasip ve müyesser eyle Ya Rabbi!

Allah’ım! Beynimizi boş malumat ambarı olmaktan, aklımızı öfkenin esiri olmaktan, bedenimizi şehvetin kölesi olmaktan,  midemizi depo haline gelmekten muhafaza eyle Ya Rabbi!

Allah’ım’ İrade felci olmaktan bizleri muhafaza eyle. Kendi içinde hapis kalmaktan muhafaza eyle Ya Rabbi!

Allah’ım! Bildiklerimizin faydalısını, bilhassa ma’nevi kısmından noksansız yaşamayı bizlere nasip ve müyesser eyle Ya Rabbi!

Allah’ım! Bizleri kağnı hızıyla konuşup, Mersedes  hızıyla        koşuşanlardan eyle Ya Rabbi

Allah’ım! Bildiklerimizin hȃmili değil ȃmili olanlardan eyle. Büyük laf edip küçük iş yapabilenlerden cümlemizi muhafaza buyur Ya Rabbi!

Allah’ım! Kıyamet kopmadan önce bizlere vad ettiğin cennetine dahil olmak için hazırlıklı olup, bu dünya hayatını dahi cennetin ön sözünü yaşamayı hepimize nasip eyle Ya Rabbi!

Allah’ım! En büyük düşmanımız olan cehalete karşı bizlere yardım eyle. Bizleri; okuyan, öğrenen anlayan ve uygulayan haline bizlere getir Ya Rabbi!

“Allah’ım! Bizlere Senin sevgini, Seni sevenlerin sevgisini, Sevdiklerinin sevgisini, Seni sevdirecek amellerin sevgisini ihsan eyle Ya Rabbi!”

Allah’ım! Bizlere üstün meziyet, Ülkemize de terakkide eşsiz olma kabiliyeti nasip ve müyesser eyle Ya Rabbi!

Allah’ım’ Namazımızın, Orucumuzun ve bütün ibadetlerimizi  yalınız dünya rahatlıği için  geçici sebepler niyyeti ile değil, sırf  Rızan için yapmayı bizlere nasip eyle Ya Rabbi!

Allah’ım! Bizleri cehenneme kara odun yığını olmaktan koruyup cennete layık adam olmayı nasıp ve müyesser eyle Ya Rabbi!

Allah’ım! Beni gözyaşı akıtan değil kardeşlerin gözyaşlarını dindirenlerden eyle. öfkelenmenin bir parçası değil öfkeleri dindirenlerden eyle Ya Rabbi!

Allah’ım! Varlığıyla yokluğu farksız değil, farklı olanlardan eyle. yürüyen, konuşan, müteharrik bir meyyit haline gelmekten cümlemizi muhafaza buyur. Ülkesine en büyük hizmeti ölümü olan insan olmak zümresinden olmaktan cümlemizi muhafaza eyle Ya Rabbi!

Allah’ım! Aklımı müspet ilimlerin nuruyla nurlandır. Her iki Nurla da iki hayatı da Nurlu ve huzurlu yaşamayı cümlemize  nasip ve müyesser eyle  Ya Rabbi!

Allah’ım! Tevazu da insanlardan bir insan olmayı. Çalışma ve gayrette insanlardan üstün bir seviyede olmayı bizlere nasip eyle Ya Rabbi!

Allah’ım! Sadelikle bayağılığı, tevazuyla zilleti, vakarla gururu, basiretsizlikle  mağlubiyet arasındaki farkı idrak ederek hayata geçirmeyi bizlere nasip eyle Ya Rabbi.

Allah’ım! Bizlere verdiğin güç ile kazancımızı helal ve bereketli eyle Ya Rabbi!

Allah’ım! Sonsuz rahmetin ile içimizdeki duyğuları ma’nevi  ȃleme yönlendir Ya Rabbi!

Allah’ım! Rahmetinden bereketli yağmurlar yağdırdığın gibi, Kalplerimize dahi aşk, şevk, gayret,  heyecan, kardeşlik, birlik ve beraberlik ile sevgi yağdır Ya Rabbi!

Allah’ım! Say ve gayretimizi, su damlalarını rahmetinden inzal buyuruyorsun, bunlar için nekadar şükretsek azdır, tembellik ve cehaletimizi örümcek ağı gibi güçsüs eyle Ya Rabbi!

Allah’ım! Biz Müminlerin biri diğerimize kardeşlik bağlarını pekiştirip hakiki kardeş gibi sevgi ve muhabbetle yaşamak bizlere nasip eyle Ya Rabbi!

Allah’ım! aramızda mevcut düşmanlığı def ve ref edip, yerine lazım olan islam sevgisini bizlere ihsan eyle Ya Rabbi!

Allah’ım! Baktıklarımızı görmeyi, Gördüklerimizi anlamayı, anladıklarımızı hayata geçirmeyi, duyduklarımızı hakikat süzgecinden geçirip pürüzsüz hak yolunda yürüyebilmeyi nasip eyle Ya Rabbi!

Bu hakikatleri sizlerle beraber Allahtan dua edip yalvarmayı dilen kardeşiniz: Abdülkadir HAKTANIR

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: