Dünyadaki Bütün Ümmet Sevindi

Şimdi siyaset yapmak gibi bir niyetim yok.

Mahalle seçim günlerimizi geri bıraktık. Onunla beraber bir kardeşle muhaveremi size nakledeyim:

Kardeşlerden biri bana: “Seçimde  bir partiyi tercih etmekte dinin ne alakası var diyor

Nasıl yokmuş? Yakın tarihimizde 100 seneye yakın bir devirde, Cumhuriyet adı altında yaşadığımız bir istibdadı Müslüman nasıl unutabilir. Gayri meşru hareketlerin kapıları sonuna kadar açık iken, Dininin ana kitabı olan Kur’anın okunması 24 sene yasak değilmiydi?

Erkek Müslümanları ve hanımları Kafire benzetmek için o zamanın dinsizleri son gayretle çalışmadılar mı?

Minarelerimizde Ezanı Muhammedi yerine 18 sene bir çeşit şarkı söylenmemiş mi?

İmanı hakikatleri yazdığı için Üstadımız Bediüzzaman hazretlerini 28 sene hapislerde sürgünlerde tutmadılar mı?

Üstadımızı öldürmeleri için 19 defa zehir vermediler mi?

Bunların partisine oy vermek Küfre rıza Küfürdür manasından başka mana verilir mi?

Üstad Bediüzzaman Said Nursi, ne sebepten demiş “Bu millet kendi oyu ile Halk partisini iktidara getirmeyecektir”.

MHP’ye  de oy verenlere Mehmet Akif Ersoy’un Arnavutlara yazdığı bir şiirinden mısra alıp cevap veriyorum:

“Arnavutluk ne demek var mı Şeriatta yeri

Küfür olur başka değil Kavmini sürmek ileri.” 

Adam bana diyor: “Başbakan çok yolsuzluk yaptı”

Kardeşim 12 sene yolsuzluk yapmadı da şimdi mi yaptı, öylemi? Karşısındakini aptal sanıp, demagoji yapıyor: Yolsuzluk yapmanın tarihi mi var diyor? Bende ona: serbest zamanlarda yapmayıp ta, Oylarını kaybetmek için mi tam seçim zamanında yaptı diyorum, öylemi ?!!!

Sonra İmanlı olduğuna inandığın kimseye su-i zan etmek veballı bir şeydir, Mazeret olduğu için, HALK BANKASININ İrana gayri resmi ödediğini kabul ediyoruz, fakat nedense Başbakanınkini kabul etmiyor. Çok şükür millet uyandı. Oyunu kime vermesi lazım olduğunu bildi. Bir Profesör Öyle demişti: “Halk partisine oy veren vatandaşlarımız, dini bilgilerden mahrum olduklarından verirler.” İsterseniz araştırın Dini vecibelerden uzak olanlar Namazdan uzak yaşayan yerlerdekiler, Halk Partisine oy verdiler.

Bu millet böyle kaliteli bir kadronun varlığına Osmanlıdan sonra ilk defa şahit oluyor. Kur’anı Kerimin ve siyer bilgilerinin okullarda okutulmaya başlaması; Üniversitelerde ve resmi dairelerde hanımlarımız başörtüsü ile serbest okuyup çalışabiliyorlar, duble yolların, tünellerin, hava alanlarının, hızlı trenlerin yapılması, İMF ye olan borcun ödenmesiyle Batılı güçlerin tahakkümünden kurtulmamız, hiç beklenmeyen Marmaray projesinin hayata geçirilmesi, Kanal gibi dev bir projenin hazırlanması, başta Savunma Sanayi olmak üzere, daha önce dış devletlerden alınan bir çok araç ve gerecin memleketimizde üretilmeye başlaması gibi, saymaktan aciz olduğumuz daha bir çok olağanüstü hizmetlerin Memleketimizde yapılması, başta Avrupa olmak üzere dünyanın nazarı dikkatini üzerimize celb etmiştir

Bu gün, AKP nin seçimlerin kazanmasından, sadece biz sevinmedik. Dünyadaki bütün ümmet sevindi. Mazlumlar seviniyor. Kahire, Şam, Gazze, Kudus seviniyor. Bugün Arakan, Malezya, Keşmir Seviniyor. Doğu Türkistan seviniyor. Bugün darbeciler üzgün. İsrail Üzgün. Vatan hainleri perişan. Ya Rabbi sana ne kadar şükretsek azdır.

Abdülkadir HAKTANIR

www.NurNet.org

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: