Hatimle Teravih Namazına Gençlerden Büyük İlgi

Sakarya’da hatimle teravih namazına gençler büyük ilgi gösteriyor. Sakarya İl Müftüsü İlyas Serenli, Sakarya’da 12 camide hatimle teravih namazı kıldırıldığını belirterek, özellikle gençlerin hatimle teravih namazına büyük ilgi gösterdiğini söyledi.

Ramazan huzur içinde yaşandığını ve ibadethanelerin dolup taştığını belirten Müftü Serenli, teravih namazına da büyük bir ilginin olduğunu kaydetti. Her yaş gurubundaki insanların teravih namazını kılmak için camilere koştuğunu dile getiren Serenli, hatimle teravin namazına da yoğun ilgi olduğunu vurguladı. Serenli, “Bu sene cemaatimizden gelen talip doğrultusunda hatimle teravih namazı kılınan cami sayısını artırdık. 12 camide hatimle teravih namazı kılınıyor. Özellikle gençlerimizin hatimle teravih namazına ilgi göstermeleri bizi çok sevindiriyor. “ diye konuştu.

Hatimle teravih namazının kılınmasının hafızlık müessesesi için çok önemli olduğunun da altını çizen Serenli, ‘Biliyorsunuz; hatimle kıldırılan teravih namazlarında bir ayda Kur’an-ı Kerim hatmediliyor. Tabi ki ezbere okunuyor. Her akşam bir cüz bitiriliyor. Bu sebeple hafızlık müessesesinin devamı için hatimle teravih namazı kıldırılması büyük önem taşıyor.” ifadelerini kullandı.

Sakarya’da, Adapazarı Ağa Camii, Orta Camisi ve Bileciler Köyü Camisi, Akyazı Gaziosman Paşa Camisi, Arifiye Kaynak Camisi ve Arifbey Mahallesi Camisi, Erenler Yıldıztepe Mehmet Zahit Kotku Camisi ve Örnek Mescidi, Geyve Trahan Vakıf Camisi, Hendek Orta Camisi, Kocaali Fiskobirlik Mescidi ve Sapanca Buhara Camisi’nde hatimle teravih namazı kıldırılıyor.

Cihan

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: