Hayırlı İşlerin Çok Muzır Manileri Olur

Yazıya başlamadan önce, ben hayatımda her düşüncemi ve hareketimi dini esaslara uydurmaya çalıştığımı bildiririm. Hatta Risale-i Nurlardan Aldığım İman Kuvveti ile, bende neş’vu nemalanan şefkatim, değil yalnız Müslümanlara. belki Küfrü ispat etmeye çalışanların dışında, bütün insanlara acırım, hidayete ermelerini  Allaha dua ederim. Bu sebepten siyaseti sevmediğim halde, Belediye seçimlerinin yaklaştığı için, milletin faydasını umarak bazı hakikati sizinle paylaşmaya gayret edeceğim.

Evet, şuurlu Müslümanlar yüz yıla yakın uzun bir müddet içerisinde: Halk Partisi hükmettiği devrinde, yaşadıkları işkencelerden kurtuldukları için, sevinçten  içleri ve dışları gülüyor. Daha önceden Hoca Efendinin cemaati de bu idare ile rahat faaliyet yaptıklarından memnuniyeti yaşadıkları halde, Şimdi onlar dahil Devlet milletin rahatlığını düşündüğünü, fiili ile ortaya sermeye çalışmaya başladığı bu zaman da: Onlar maalesef  işimize karışma demeye başladılar. Halbuki, Başbakan dahil bakanların çoğu imanlı kimseler. Hoca Efendi maddi ve manevi yönden gençlere bir şeyler vermeye uğraştığının aleyhinde olmaları Hükümetin erkânlarından beklenemez.

Evet Allah’ımıza ne kadar şükretsek azdır. Çünkü Hükümetin üyeleri milletin her derdine deva olmaya çalışıyorlar. Okullarda Kur’an ve Siyer dersi koyulması; Memure olan hanımlar ve Öğrenciler başlarını örtebilmeleri;  Türküm doğruyum çalışkanım Andını da kaldırdılar şükür. Bu And millete tefrika yapmaktan başka işe yaramıyordu ki. Kürt, Laz, Arnavut, Çerkez, ve daha başka milletlere, zorlamı Türküm dedirteceksin.  Halbuki Hükümet milletin faydası için, dershanelerin kaldırılmasını istediğini, o cemaatin çoğu farkında değil. Bazısının da menfaatine dokunduğu için, zıp zıp zıplamaya başladılar. Niye düşünmüyorlar ki yaptıkları bu hareketle: Türkiye’de 24 sene Türkiyemizde Kur’an okunmasını yasaklayan Halk partisinin ve müspet değil menfi milliyetçilerin partisinin veya diğerlerinin ekmeğine yağ sürüyorlar. Hükümeti zora sokmak ve düşürmek için iftira atmaya da başladılar. Halbuki Kırkıncı hocamın yazısında da net görülüyor ki Müslümanlardan “Ulul emre” itaat etme mecburiyeti var. Allah’ımıza ne kadar şükretsek azdır  ki: Bu güne kadar Hükümetin yaptıklarından değil yalınız Türkiye’de yaşayan Müslümanlar, belki: Din düşmanları hariç, bütün dünyada ki Müslümanlar Türkiye’ye alkış tutuyorlar. Hatta çok acayip karşıladım Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın doğum gününü Makedonya da Kutlayıp bayram yaptılar. Tüm Otobüs ve taksiler o gün insanları parasız taşımışlar.

Muhterem Kardeşlerim! Yapalım ne yapalım Düşmanı memnun edecek işlerden uzak duralım. Yukarıda saydığım partileri bir yana, hiçbir partiye oy vermesek te, dinsizlere yardım etmiş oluruz. Devletimizin aleyhine yürüyüşe çıkan gencin ölümünü de provoke ettiler güya ekmek almaya gidiyormuş, öyle göstererek cenazesine o kadar insan toplanıp yürüyüş manasında cenazeye katıldılar. Ama imanlı adamın polis evladı ölüyor, Baba yalnız bu oğlum değil, Vatan için mevcut olan dört bile evladım feda olsun. Evet Müslüman Vatanı için Irzı ve namusu için Hürriyeti için canına acımaz. İşte o can şehittir. Cennette  ebedi mutluluğu kazanmaya  onun o fedakârlığı sebeptir. “Salahat ve mahareti” kendinde birleştirebilen Türkiye’mizi ve Başbakanımızı Allah tüm hayırlı isteklerinde muvaffak eylesin.Amin…

Risale-i Nurdan bir parça: “Gaflet verecek,ve dünya boğduracak ve hakiki vazife-i insaniyeyi ve âhireti unutturacak olan en geniş daire olan siyaset dairesidir. Hususan böyle umumi ve mücadele suretinde ki hadiseler, kalbi de boğuyor. Güneş gibi bir iman lazım ki; her şeyde , her vaziyette, her bir harekette Kaderi İlahi ve Kudreti Rabbaniyenin İzini, eserini görsün, Ta o  Zulmü Zulmette kalp boğulmasın, İman sönmesin; akıl tabiat ve tesadüfe saplanmasın.” (Emirdağ 76)  Böylece oyunu verirken o oy Müslümanların lehine gitmiş olsun.

Abdülkadir HAKTANIR

www.NurNet.org

2 tane yorum yapılmış

  1. bamteli dedi ki:

    selamun aleykum… hocaefendi cematine çok fazla yüklenildiği kanaatindeyim** okuyucu grubun sadeleştirme mevzusu yüzünden hocaefendi cemaatine nasıl baktığını bu siteyi takip edenler çok iyi biliyordur…uhuvvet risalesini ihlas risalesini çokca okumak gerektiği kanatindeyim,, sadeleştirme konusunda bencede yanlış hareket ediyorlar,, ama yanlışı lütufla, ihsanla keremle düzeltmemiz ve yanlışta olan kardeşimiz için acıma duygularımız devreye girip dua etmemiz geerkmiyor mu!!!** bununla birlikte eğer oylarını chp ye verecek olan hizmet hareketli bir kardeşimiz de varsa o da kesinlikle yanlıştır diye düşünüyorum. ayrıca hizmet hareketine ait medya kuruluşları ile yapılan hükümet aleyhini işmam eden yayınlarda yanlış bulmaktayım… eleştirilerde münazaralarda asıl amaç rızayı ilahiyi aramak olmalı…hükümet erkanıda mümin kardeşlerimizdir… hizmet hareketi mensupları da mümin kardeşlerimizdir… bizim yapacağımız bu iki mümin topluluğunu sulha davet etmek- rızayı ilahi adına-…***bir grup yada her iki grup eğer yanlış yapıyorlarsa bu onlara haktır revadır şeklindeki yorumlarımız pekde rızayı ilahiye yönelik olmayıp nefsimize ait mülahazalardır diye düşünüyorum*** bu amaçla bence hükümet erkanı hizmet hareketine yönelik başlattığı menfi hareketi sonlandırmalı aynı şekilde hizmet hareketi de hükümet ve başvekilimiz hakkındaki menfi iddalarından ve hareketlerinden vazgeçip “alemi islam için” oylarını akp ye vereceklerini açıklamaları gerekmektedir. bizlerde bu yönde bir gelişme olması için vargücümüzle çaba sarfetmeliyiz ve dua etmeliyiz….rabbim ümmeti muhammede ittifak muhabbet uhuvvet ihlas nasip eylesin… amin elfi elfü amin

    • süleyman şeker dedi ki:

      Hocam güzel söylemişsiniz ama hizmet hareketi abd esirse ne olacak hocaefendi mecburen böyle hareket ediyorsa ne yapmalı duyumlarıma göre hocaefendiye hac izini bile vermemişler.

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: