Hayırseverlere Akçakale’den Son Haberler

Son bir kaç haftadır Akçakale Mülteci Kampı’na, sınır kapısına ve Akçakale içerisindeki durumlara hemhâlız.

Son durumu değerlendirmek üzere Şanlıurfa’daki STK’larca oluşturulan platformda; alınan kararlar gereğince özetleyecek olursak; son bir hafta içinde Suriye’den Akçakale’ye giriş yapan muhacir sayısı on bini aşmış durumda! Bu insanlar sokaklarda caddelerde, boş, sadece beton evlerde yiyecek, içecek, giyecek olmadan bu kış mevsiminde hayatta kalma mücadelesi vermekteler. Bizzat kendimiz Şanlıurfa’da topladığımız yardımlarla gidip müşahede ettiğimiz kadarıyla; evlere giriyorsunuz bomboş bir ev, içeride 4 aile 25-30 mevcut çoluk-çocuk yemeye içmeye muhtaç, yatmaya üstlerine bir battaniye dahi yok!

Her yerde manzara aynı şekilde… Sürekli top-tüfek sesleri, az ilerinize düşen bomba sesleri… Şuan bu kardeşlerimizin en çok elzem derecede ihtiyacı battaniye ve hayatta kalabilmek için geçen senede yaptığımız gibi bozulmayan pişirme gerektirmeyen helva, ekmek, çocuklar için süt, çocuk bezi gibi ihtiyaçlar olsa çok makbul olacağı kanaatindeyiz. Bu hafta sonu Çare Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği bölgedeki misafirlerimize yardımlar ulaştırdı. Mülteciler ülkeleri ve kendilerine yardım eden hayırseverler için dua ediyorlar. Çare Derneği Suriye ekibi olarak hayırseverlerin zekât, sadaka, öşür gibi himmetlerini bu insanlardan esirgememelerini rica ediyoruz.

ÇARE DERNEĞİ SURİYE EKİBİ

Çare Derneği’ne mülteci kardeşlerimiz için ulaştıracağınız yardımlar için;

https://www.care.org.tr/?p=content&cl=bagis&l=bagis_yap

3 tane yorum yapılmış

  1. sohbet dedi ki:

    Suriye’li mültecilerin ALLAH yar ver yardımcısı olsun! savaş kararı verenler bir gün cezalarını bulacaklar! fakat, Suriye’li mültecilere bizler ne kadar bakarız? onu da düşünmek l’azım.

  2. chat dedi ki:

    Çileyi Suriyeli çocukların çekmesi çok acıklı ve duygusal bir durum. İnsanın vicdanını sızlatıyor.

  3. recep66 dedi ki:

    Onlar savaşın çocukları çoğu ülkede çocuklar oynarken çocukluğunu yaşarken malesef komşumuz suriyenin çocukları ne olup bitenin belki farkına bile varamadan kimisi annesini kimisi babasını kaybetmiş çocuk yaşta hüzünle acıyla birde üstüne açlık hastalık sefalet soğuk havada sadece yaşamak için yaşama tutunuyorlar.bu ALLAH ın kullarına imtihanıdır zaman yardım ve dayanışma zamanıdır inşaallah bende suriyeli misafirlerimizi yakından görmek için cuma günü şanlıurfaya gidecem…

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: