Hayrat Vakfı’ndan Kamuoyuna duyuru

Sosyal medyada kendisini “yazıcı” olarak tanıtan bir şahsın videosunun yer alması üzerine Hayrat Vakfı açıklama yaptı.
İşte o açıklama:
Son günlerde internet ortamında yayınlanan, Hüsrev Efendi, cemaati ve vakfımız hakkında asılsız, hayalî ve mesnetsiz bazı iddialar içeren ve kendisini “yazıcı” olarak tanıtan bir şahsın sohbet videosunda anlatılanlar asla gerçekleri yansıtmamaktadır.
Başından beri Bediüzzaman Hazretleri ile birlikte hizmet eden ve kendisinden sonra hizmetini hayru’l-halefi olarak devam ettiren Ahmed Hüsrev Altınbaşak Hazretleri ve talebeleri, Risale-i Nurun hizmet düsturlarına muvafık olmayan hiçbir hareketi tasvip etmemişlerdir.
İçinde bulunduğumuz dönemin şartları göz önüne alındığında bu beyanların, iyi niyetli olmayan bazı maksatlarla yapıldığını değerlendirmekteyiz.
Bu beyanların ve beyan sahibinin, Vakfımız, Hüsrev Efendi ve camiamızla hiçbir ilgisinin bulunmadığını ve yaptığı açıklamaların gerçekleri yansıtmadığını kamuoyuna önemle duyururuz.
risale haber
Not: Duyurda bahsedilen kişinin fotoğrafı aşağıdadır. Videosu tamamen siyasi ve yalan içerikli olduğu için yayınlamıyoruz.
o adam

1 tane yorum yapılmış

  1. Sultan-ı Yegah dedi ki:

    Tarzı ve anlattıklarına bakınca, kim olduğu ortada da.. Allah akıl fikir versin. Bir de darbe iması yapıyor aklınca. Allah akıl fikir versin. Allah ıslah etsin. Allah bildiği gibi yapsın..

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: