Hz. Peygamber’e (sas) Hakaret Filmine “Anlamlı” Tepki!

Malatya Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri, Peygamber Efendimiz’e (sas) hakaret içeren filme tepki amacıyla gençlere, ‘Peygamberimizin Hayatı’ adlı kitabı dağıttı.

Gençlik Meclisi üyesi Mustafa Akyıldız, şehir merkezindeki otobüs duraklarında ve üniversite durağında dağıtılan kitaplara gençlerin büyük ilgi gösterdiğini belirtti. Hz. Peygamberin (sas) hayatını anlamanın ve anlatmanın çok önemli olduğunu vurgulayan Akyıldız, Gençlik Meclisi üyelerine, bu kapsamda 2 bin 500 kitap dağıttıklarını kaydetti.

Akyıldız, “Peygamberimize (sas) hakaret içeren filme, dünya genelinde gösterilen protestolar, yine aynı şer örgütleri tarafından provoke edilerek, dünya insanlarına Müslümanların şiddet yanlısı oldukları lanse edilemeye çalışılmıştır.” dedi.

Şefkat ve merhamet timsali bir Peygamberin (sas) ümmetinin asla şiddet yanlısı olamayacağını, zalimce tavırlar içerisine giremeyeceğini vurgulayan Akyıldız, Peygamberimizi (sas) öldürmeye gelen birçok insanın İslam ile şereflendiğini, hiçbir Müslümanın zihninden çıkarmaması gerektiğini söyledi. Akyıldız, şöyle dedi:

Dünyada yapılan protestolardan ziyade, biz Müslümanlar olarak ilk önce şunu diyebilmeliydik. Biz Peygamberimize (sas) sahip çıktık mı? O’nun (sas) sünnetini yaşadık mı? Sahip çıkmak, O’nun (sas) sünnetini yaşamak ve hayatını anlamakla olurdu. Bu gün protesto yaparak sadece günü kurtarmış oluyoruz. Peygamberimiz’in (sas) sünnetini yaşatarak, çok daha hayırlı bir iş yapmış oluruz. Buna karşılık verilecek en güzel cevabın, O’nun (sas) hayatını anlatan kitapları okumak ve Peygamberimiz’in (sas) sünnetini hayatımızda uygulamak ile verilecektir.’

Peygamberimiz’in (sas) hayatını anlamak ve anlatmanın çok önemli olduğuna dikkat çeken Akyıldız, ‘Gençlik Meclisi üyelerine bu kapsamda 2 bin 500 adet kitap dağıttık. Gençlik Meclisi olarak bu imkânı tanıyan Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım’a teşekkür ederiz. Hakaret filmine karşı yapılacak en güzel protesto, bu kitapları okumak ve Peygamberimiz’in (sas) sünnetini yaşamaktır.” diye konuştu.

Cihan

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: