İbadet Nedir?

İbadet Allah’ın Emir’lerini yerine getirmek , yasaklarından sakınmaktır. İBADET:İmanın altı şartının , Ruhda ve kalbinde olan bilkuvve mevcudiyetinin , zuhura çıkması , hayata aksetmelidir.

İBADET: İtaat, inkıyad ve teslimiyettir. İBADET: inandığı gibi YAŞAMAKTIR. İBADET:Her türlü kusurdan münezzeh, her türlü Kemal ile muttasıf olana, aciz, fakr, noksan olanın , sınırsız mutlak itaatidir.

İBADET:Hac suresinde, GÖKLERDE,VE YERYÜZÜNDE OLANLAR, GÜNEŞ,KAMER, YILDIZLAR, DAĞLAR, AĞAÇLAR, YERDE DEBELENEN BÜTÜN CANLILAR ALLAH A SECDE ETTİKLERİNİ GÖRMEDİN Mİ ..? VE İNSANLARIN BİRÇOĞUNUN DA, SECDE ETTİKLERİNİ. İNSANLARIN BİRÇOĞUNU DA (secde ve itaat etmedikleri için ) AZABA MÜSTEHAK OLDUKLARINI .

Mealindeki ayeti kerimede ifade edilen , Şeriatı kevniyeye göre , fıtraten , umum mevcudatın yaptıkları külli ibadete, kelam sıfatından gelen şeriatı İSLAMİYEYE , kendi iradesiyle katılmaktır. Topyekün , kainata , onun külli ibadetine , inanarak bilerek, iradesi ile tabi OLMAKTIR.

İBADET:Kainatın efendisinin davetine icabetle , sünneti seniyyesine uymaktır.

İBADET:Kişinin HİÇ olduğunun farkına vararak , HEP olanda , sonsuz planda sıfırlanmaktır.

İBADET: Nefisten, Cinni ve insi şeytanlardan gelen , aykırı davranış ve kusurlardan , Allah’a sığınmaktır. Sadece ona kul olmak sadece ondan yardım beklemektir.

İBADET: Sadakattır, fikirdir, zikirdir, şükürdür.

İBADET:Sadece ona kul, köle, HİZMETKAR olarak ondan başka her şeye karşı , hür OLMAKTIR. O’nun Aziz dediklerinin izzetini kabul , onun zelil bildirdiklerini zelil bilmektir.

İBADET:Onun sevdiklerini sevmek, onun buğzettiklerine buğzetmektir.

İBADET: Bütün iş ve davranışları için , Allah cc dan vize almaktır.

İBADET:insanı Kamil olmanın tek yoludur.

İBADET:Fena FİLLAH yolu ile BEKA BİLLAH ULAŞMAKDIR

BEKA BİLLAH OLABİLSEK ne Mutlu

Abdülhamit Oruç

www.NurNet.org

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: