İnançlı İnsanın Modern Dünya’daki Kılavuzu: “Risale-i Nur’un Öğrettikleri” (Kitap Tanıtımı)

Hal-i hazırda Georgetown Üniversitesi’nde öğretim üyesi olan Roma’daki Dinler Arası Diyalog İçin Cizvit Sekreteryası’nın eski genel sekreteri Prof. Dr. Thomas Michel’in en son kitabı, “Insights from the Risale-i Nur: Said Nursi’s Advice for Modern Believers” adıyla Amerika’da faaliyet gösteren Tughra Books (www.tughrabooks.com) tarafından İngilizce olarak yayınlandı.

2013 yılında okuyucu ile buluşan 255 sayfalık bu eser, bir Katolik rahibin Müslüman bir âlimle derin bir sohbetinin neticesidir. Yazar, Nursi’den çok şey öğrendiğini belirttikten sonra, onun fikirlerinden dolayı ve azim ve Allah’a teslimiyet açısından örnek bir insan olduğu için ona müteşekkir olduğunu belirtiyor. Risale-i Nur ile tanışması vesilesiyle dinî hayatı dâhil hayatının her alanının büyük ölçüde zenginleştiğine vurgu yapıyor. 19 konu başlığı altında Risale-i Nur’dan öğrendiklerini okuyuculara sunuyor.

Kitabın Türkçeye tercüme edilme süreci devam etmektedir. Kitabın Türkçe yayın haklarının sahibi olan İstanbul İlim ve Kültür Vakfı, kendi iktisadi işletmesi olan Vakıf Yayınları (vakifyayinlari.com) aracılığıyla çok yakında Türkçesini yayınlayacaktır.

İİKV

inancli insanin Modern Dunyadaki Kilavuzu

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: