İslam’ın Zeki Çocuğu Mısır Ortadoğu’nun Başına Geçecek!

islamin-zeki-cocugu-misir-ortadogunun-basina-gececekMısır’da ordunun yönetime el koymasının ardından bölgedeki tansiyon giderek tırmanmaya başladı.

Ehli küfür nasıl ki, insanlık için bir plan hazırlayıp, İslam’ın önünü kesmeye ve küfrü hakim kılmaya çalışıyor ise, kaderin de İslam için bir planı vardır. Kader bu planın işlemesi için ehli küfrün kurmuş olduğu planları neticesiz bırakacaktır. Allah’ın insanlık için ezelde takdir ettiği mana elbette hükmünü icra edecektir.

Şimdiki bazı olumsuz haller veya dağınıklıklar bir süreçtir. Bu süreç ilelebet devam etmeyecektir. Nitekim Üstad Hazretlerinin ifade ettiği mana, Birinci Dünya Savaşı’nın o dehşetli ve perişan günlerinde söylenmiş bir ifadedir. Ve söylediklerinin büyük bir kısmı da vuku bulmuştur.

Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri’nin yıllar önce Mısır hakkındaki yorumu çok dikkat çekicidir.

“Dedi: “İslam parça parça olmuş.”

“Dedim: “Tahsile gitmişler. İşte Hindistan, İslamın müstaid bir veledidir; İngiliz mekteb-i idadisinde çalışıyor. Mısır, İslamın zeki bir mahdumudur; İngiliz mekteb-i mülkiyesinden ders alıyor. Kafkas ve Türkistan, İslamın iki bahadır oğullarıdır; Rus mekteb-i harbiyesinde talim alıyor. İla ahir…”

“Yahu, şu asılzade evlat, şehadetnamelerini aldıktan sonra, her biri bir kıt’a başına geçecek, muhteşem adil pederleri olan İslamiyetin bayrağını afak-ı kemalatta temevvüc ettirmekle, kader-i Ezelinin nazarında, feleğin inadına, nev-i beşerdeki hikmet-i ezeliyenin sırrını ilan edecektir.”

risaleajans.com

1 tane yorum yapılmış

 1. Üstad’ın Dediği Anlaşıldı mı?

  Üstad demiş: ”Mısır, İslam’ın zeki bir mahdumudur. İngiliz mekteb-i mülkiyesinden ders alıyor. Ya hu, şu asilzade evlat, şehadetnamesini aldıktan sonra, bir kıt’a başına geçecek”.

  Üstad demişse, inanırım, öyle olur.

  Ama Mısır, bugün katliamlara sahne oluyor!.

  Buna sebep olan, Sisi mi, Mursi mi?

  Mursi ve taraftarları ‘demokratlık’ numarasıyla Mısır’ın yanmasına, binlerce insanın öldürülmesine sebep oldu. İngiltere’ye yaslanan Sisi, Mısır’ı yakıyor, isyan edenleri öldürüyor.

  Anlaşılan şu: Zeki mahdum Mısır, İngiliz Mekteb-i Mülkiyesi’nden şehadetnamesini bir asır geçmesine rağmen alamamış; İngiltere Mısır’ı o şehadetnameyi almaya zorluyor.

  Üstad’ın öngörüsünü başka türlü anlayanlar beri gelsinler.

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: