Katar Kitap Fuarında Risale-i Nur Sergilendi

katar.fuar.risale.i.nurKatar’ın başşehri Doha, 23. Uluslararası Kitap Fuarına ev sahipliği yapıyor. Bu yılki fuara Türkiye’den de iki yayınevi katılıyor. Türk yayınevlerinin standlarında Bediüzzaman Said Nursi’nin farklı dillere çevrilen Risale-i Nur Külliyatı dikkat çekiyor.
Risale-i Nurlara Doha’da büyük ilgi
Katar’ın başşehri Doha, 23. Uluslar arası Kitap Fuarı’na ev sahipliği yapıyor. Ülkede her yıl düzenlenen ve bölgedeki en büyük kitap fuarlarından biri olarak kabul edilen Doha Kitap Fuarı, bu yıl 30’a yakın ülkeden toplam 419  yayınevini ağırlıyor. Katar Kültür, Sanat ve Tarihi Miras Bakanlığı tarafından düzenlenen fuar, Katarlılar kadar ülkedeki diğer Araplar ve yabancıların da ilgisini çekiyor. Körfez ülkelerinden fuarı ziyaret etmek amacıyla Doha’ya gelenler dahi var.
Bu yılki fuara Türkiye’den de iki yayınevi katılıyor. Türk yayınevlerinin standlarında Bediüzzaman Said Nursi’nin farklı dillere çevrilen eserleri ve Osmanlı tarihine ilişkin kitaplar dikkati çekiyor. 23. Doha Uluslar arası Kitap Fuarı’nın kapıları, 22 Aralık tarihine kadar kitapseverlere açık olacak.
17.12.2012
Yeni Asya

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: