Kocatepe Mevlidinden İttihad-ı İslâm’a Selâm Olsun!..

Bediüzzaman Hazretlerinin vefatının 54. Yıl dönümü münasebetiyle Ankara Kocatepe Camii’nde okutulan mevlid-i şerife Türkiye’nin dört bir yanından ve yurt dışından gelen muhabbet fedaileri adeta Asr-ı Saadet’te Hz. Ebubekir’in Sahabe-i kirama gösterdiği sıdk, sevgi, muhabbet ve kucaklaşmayı, Risale-i Nur’un muhabbet fedaileri de Kocatepe camisinde göstererek, âlem-i İslâm’a selâm olsun, dediler.

İşte Bediüzzaman Hazretleri, bir asır önce Şam’da, Emevi camisinde islâm âlemine yaptığı “ittihad-ı İslâm” çağrısı, adeta 19 Ekim 2014 günü Kocatepe Camisinde de ittihad-i İslâm’a çağrı yapıldığı müşahede edilmiştir.

Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun hüsnü kabul gördüğü davete manidar mesajı ile manen icabet buyurmuşlardır. “Bediüzzaman Said Nursî Hazretlerinin aziz hatırasına düzenlenen programa nazik davetiniz için teşekkür ederim. Büyük İslâm âlimini şükran ve rahmetle anıyor, değerli hatırası önünde saygıyla eğiliyor, programa katılan tüm misafirlere sevgi ve selamlarımı gönderiyorum.” Bu manidar mesajı ile Bediüzzaman Hazretlerinin ortaya koyduğu tespitlerine saygı gösteren Sayın Başbakanımız, elbette keyfiyetindeki alicenaplığı ve büyük devlet olma hususiyetini göstermişlerdir.

Bediüzzaman’ın hayatta olan talebeleri ve varisleri olan ağabeylerimiz, yaşlı ve bedenen rahatsız olduklarından dolayı Kocatepe mevlidine iştirak edememişler, Bu ağabeylerimize Cenab-i Allah’tan sağlıklı, hayırlı ve uzun ömür dilerim. Ömürleri kifayet ederse ve sağlık durumları da müsait olursa, inşallah seneye tertibi düşünen Bediüzzaman’ın, Kocatepe mevlidine iştirak buyurmaları hâlinde cemaati sevindirmiş olacaklardır.

Kocatepe mevlidinin organize ve tertibinde emeği geçen başta Yeni Asya Gazetesi Yönetim Kurulu üyelerini, organizede yer alan eğitimli çalışkan ve fedakâr personellerini ben asaleten, tüm katılımcılara da (kabulü halinde) vekâleten tebrik ediyorum.

Mevlit öncesi emekli merkez vaizi Mehmet Yüce’nin birlik ve beraberlik için yaptığı etkili konuşması, keza Yeni Asya Yönetim Kurulu üyesi Ali Yaparlu’nun kardeşliğe yaptığı çağrı, Mustafa Sungur Küçükoğlu’nun uhuvvet risalesinden yaptığı ders, Cami imam hatipleri ve müezzinleri tarafından okunan Mevlid-i Şerif ve ardından da Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kâmil Yılmaz’ın âlem-i İslam’a ve İnsanlık için yaptığı büyük duaya, 30.000’in üzerinde bulunan ziyaretçilerin kemal-i iştiyakla ellerini semaya kaldırıp âmin demeleri ile mevlit sona ermiştir.

Tek kelime ile Mevlit mükemmel ve muhteşem olmuştur. Cenab-i Allah seneye tekrarını nasip etsin. Amin!..

Yaşasın uhuvvet!..

Rüstem Garzanlı

www.NurNet.org

20.10.2014

1 tane yorum yapılmış

  1. NurStudent dedi ki:

    Mevlid gerçekten tek kelime ile muhteşemdi elhamdulillah… Cenab-ı Hak her yıl aynı coşku ile devamını nasib etsin inşaallah..

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: