Korona salgını, tedbir ve dua

Muhterem kardeşlerim, bütün dünyayı etkisi altına alan ve özellikle devletimizinde gündeminde olan ve maalesef gün geçtikçe vaka sayısı ilerleyen salgın hastalık olan koronavirüs salgını ile bizlerde karşı karşıyayız bu salgınla alakalı yapmamız gereken üzerimize düşen öncelikle tedbirimizi alacağız devlet büyüklerimizin açıklamalarını dikkate alacağız sağlık bakanımızın açıklamaları bizim için önemlidir sonrasında duaya duracağız kur’an’dan dua ayetleri peygamber efendimizin dilinden hadislerle sizlere dua tavsiyesinde bulunacağım tedbir ile beraber bu dualara devam edelim inşallah.

1. Üç defa ihlas (kulhuvallahu ahad), birer defa Felak (Kul euzu birabbil felak) ve Nas (Kul euzu birabbinnas) sureleri sabah ve akşam okunacak.

2. Sabah ve akşam namazlarından sonra yedişer defa şu dua okunacak. Bismillahillezi lâ yadurru ma’smuhu şey’un fil ardi velâ fis-semai ve hüves-semiul alim. (بِسْمِ اللهِ الَّذِي لاَ يَضُرُّ مَعَ اسْمِهِ شَيْءٌ فِي الأَرْضِ وَلاَ فِي السَّمَاءِ، وَهُوَ السَّمِيعُ العَلِيمُ) “İsmi sayesinde yerde ve göklerde hiçbir şeyin zarar veremeyeceği Allah’ın adıyla. O her şeyi duyar ve bilir.

3. Üçer defa şu dua okunacak. Euzu bikelimatillahit tâmmâti min şerri mâ halak. (أَعُوذُ بِكَلِمَاتِ اللهِ التَّامَّاتِ مِنْ شَرِّ مَا خَلَقَ) “Bütün yaratıkların şerrinden Allah’ın mükemmel kelimelerine sığınırım.”

4. Gün içinde okunabildiği kadar okunacak. Allahümme rabbennâs müzhibel be’s, işfi enteş-şâfi, lâ şâfiye illa ente, şifaen lâ yuğâdiru sekamen. . (اللَّهُمَّ رَبَّ النَّاسِ مُذْهِبَ الْبَاسِ اشْفِ أَنْتَ الشَّافِى لاَ شَافِىَ إِلاَّ أَنْتَ ، شِفَاءً لاَ يُغَادِرُ سَقَمًا) “Bütün insanların Rabbi olan ve ıstırapları gideren Allah’ım! Senden başka şifa verecek yoktur. Sadece şifa sendendir. Hiçbir şeyi kalmayacak şekilde şifa ver.”

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: