Korona virüs sizleri uyandırmadı mı?

Toprağı şehit kanıyla yoğrulan bir beldede yaşayan; şehidlerin, evliyaların, asfiyaların, etkiyaların torunları, benim vatandaşlarım!

Uyanın! Yeter artık. Bu korona virüs sizleri uyandırmadı mı?

Düşünün! Göz ile görülmeyen bir virüse, bir kuvvet emretmeden bütün dünyayı; yani koskoca küremizi, nasıl istila eder? Onu yöneten yok mu? Nasıl oluyor ki: profesör olmuş bey efendilerden çoğu  bu virüs hakkında gerçeği ifade etmeden fikir beyan ediyorlar. Belki %95 inin hak ettiğimiz günahların neticesinde olduğunu kabul edemiyor.

Halbuki virüs meselesini: her şey yed-i kudretinde olan Allah’a vermeyip, tesadüfe havale ediyorlar. Nasıl oluyor da bunlar hiç düşünmüyorlar! Bu nasıl olabildi ki bu insanların çoğu; insan makinesinin kullanma kılavuzu olan Kur’an-ı Kerimden habersiz yaşıyorlar. Tek hücreden oluşan bu insanları kim yarattı? Vücudumuzda  tek hücreye bir bakalım, Allah tarafından vücudumuzun tek  hücresinde 1 milyon protein, 8 bin amino asit,  5 element 40 bin atom 2 milyon al yuvarlar,  10 bin al yuvarlar, 25 bin rna molekül ve 25 bin dna molekülden o hücre meydana gelmiş. Bu  insan o hücreden meydana gelmiş.

Tıp ilmi diyor, yalnız dna ve rna moleküllerin insanın vücudunda yaptıklarını yazabilsek 1 milyon sahife yazsak  bitiremeyiz.  Bunu biz yapmadık, annemiz yapmadı, babamızda yapmadı. Bu işler kendi kendinden-rastgele olmaz. Bu işleri yalnız ve yalnız: uzaktan kumandalı Allah yapmıştır. Bütün insanlar tek hücreden yaratılır; ama hiç bir insan diğerine benzemiyor.

Şimdi bir sigara, bir çay bize ikram edene teşekkür edersiniz de: Allah’ın size yaptığı bu kadar iyiliklerine karşı  ufak tefek ibadetleri niye yapmazsınız? Her hangi insana desen sana bütün dünyayı verecem sen bana yalnız gözlerini ver, veren olur mu? Peki onları nerede aldın kaç paraya aldın desen ne der? Biz maddi tedbirimizi de alacağız. Devletin emirlerine kesinlikle uyacağız,  virüsü gönderen Allah, tabii ki onun ilacını da yaratıp bize göndermiştir. Bunun hakkında tahsil edenlerin fikirlerinde istifade edeceğiz.

Bakın 1441 sene evvel nazil olan Kur’anda Allah bize ne diyor, korona virüsü dabbetül arz adıyla bildiriyor. Kur’an harfleri ile değeri hesaplanıp tam 1441-2020 de dabbetül arz vuku bulacağını Allah önceden bize bildiriyor işte görün:

Acib bir tevafuk: “دابة الارض” dabbetü’l-arz ebcedi olarak 1441 ederek koronavirüs çıkış tarihine tam işaret ediyor.  (اللە اعلم بالصواب) doğrusunu ancak Allah bilir.

د : 4 ا : 1 ب : 2 ب : 2 ة : 400 ا : 1 ل : 30 ا : 1 ر : 200 ض : 800  Yekûn: 1441

Her ne kadar Allah, bizim nasıl günahlara gireceğimizi önceden biliyor! Fakat Allah’ın bildiği için bu insanlar günaha girmiyorlar. Nefis ve şeytana uyup giriyorlar. Bu insan yaptıkları günahları bilmeli.  Görün ve bilin ki: şehevi duygularını getirmemek için; dinimiz erkek ve kadına geniş elbise  giymeyi emrederken: Allah’la savaşır manasında herkes azaların kalınlıkları belli olması için dar kot pantolon, dar elbise giyer. Hanımlar yarı çıplak gezer. Namaza gelince kılanlar çok az. Bu korona virüsün sebebini başka yerde aramayın. Allah’a karşı bu yapılan günahlardır. Bir an önce onlardan  pişman olun kendinize gelin.

Paylaşan: Abdülkadir Haktanır

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: