Kur’an Kursu’nda “Akıllı Tahta” Uygulaması Başladı

Nevşehir merkez Çetinel Camii’ne hayırseverlerden toplanan para ile akıllı tahta sistemi kuruldu. Nevşehir’de ilk olan ve Türkiye genelinde de birkaç camide bulunan akıllı tahta sistemi sayesinde kursa gelen öğrenciler, hem Kuran’ı öğreniyor, hem de dini bilgileri görsel olarak uygulamalı bir şekilde görüyorlar.

Cami İmamı Fatih Ateş’in çabaları sayesinde oluşan bu sistem sayesinde kursa gelen öğrenciler dini bilgileri daha kolay öğreniyorlar, hem de sıkılmadan saatlerce ders işleyebiliyor. Öğrencilerde akıllı tahta sistemini kolayca kullanabiliyor. Çetinel Camii İmam Hatibi Fatih Ateş, hafta içi her gün saat 09.45’te başlayıp 12.30’a kadar süren ders boyunca akıllı tahta sayesinde öğrencilere çizgi film, slayt gösterileri, görsel ve yazılı anlatımlar yaparak görsel ve işitsel olarak anlama ve kavramaları sağladıklarını ve çok verim aldıklarını söyledi.

Kur’an-ı Kerim’i de bu sistem sayesinde kolayca öğrenen öğrencilerden Fatih Topaç, bu sistemden oldukça memnun olduklarını, okullarında bile olmayan uygulama sayesinde eğlenceli bir ortamda çalıştıklarını ifade etti. Burak Yılmaz ise akıllı tahta sayesinde görsel ve işitsel olarak işledikleri dersleri daha iyi kavradıklarını, slayt ve çizgi filmler sayesinde de eğlenceli vakit geçirerek dini bilgileri öğrendiklerini belirterek, kendi okulunda bile olmayan sistemi kuranlara teşekkür etti.

Her ders sonunda akıllı tahta sistemi sayesinde konu ile ilgili yapılan bilgi yarışmasında öğrenciler, sorulan sorulara büyük başarı ile cevap veriyor.

Cihan

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: