Marina Jinjolava’yı Müslüman Yapan Ders!

Gürcistan uyruklu Marina Jinjolava, arkadaşlarının teşvikiyle katıldığı sohbetlerde dinlediği Kuran-ı Kerim’den etkilenerek İslamiyet’i seçti ve ”Merve” adını aldı.

Bolu’da yaşayan arkadaşının yanına yerleşen ve mahalle sakinlerinin teşvikiyle Kuran-ı Kerim sohbetlerine katılan Jinjolava, 1,5 ay boyunca sohbetlere devam etti. Sohbetlerde dinlediği Kuran-ı Kerim’den etkilenerek Müslüman olmaya karar veren Jinjolava, Bolu Müftülüğü’ne müracaat etti.

Müftülükte düzenlenen ihtida töreninde Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman olan Jinjolava, ”Merve” adını aldı.

Bolu Müftüsü Mehmet Şahin, Müslüman olmak isteyen Jinjolava’ya İslam dininin temel kurallarını ve İslamiyet’in şartlarını anlattı ve mealli Kur’an-ı Kerim, İslam İlmihali ile Kuran-ı Kerim elifbası hediye etti.

Jinjolava, gazetecilere yaptığı açıklamada, dinlediği Kuran-ı Kerim’den etkilenerek Müslüman olmaya karar verdiğini ifade ederek, ”Müslüman olduğum için çok mutluyum. Allah nasip etti Müslüman oldum. Müslüman olmayı çok istemiştim. Sebep olanlara teşekkür ederim” dedi.

Kuran kursu öğretmeni Meral Özcan ise Merve Jinjolava’nın Kuran-ı Kerim sohbetlerine geldiğini belirterek, ”Merve, 1,5 ay Kur’an sohbetlerine devam etti. Daha sonra kendisine İslamiyet’e nasıl baktığını sordum. O da İslamiyet’e ılımlı olduğunu söyledi. Ben de kendisine ‘Benim din kardeşim olur musun?‘ dediğimde teklifimi kabul ettiğini söyledi. Bunun üzerine müftülüğe başvurduk” diye konuştu.

AA

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: