Milletvekili Faik Tunay: Risale-i Nur Okuyun

chpli_tunay_risale_i_nur_okuyunCHP İstanbul Milletvekili Faik Tunay da Bediüzzaman’ı rahmetle andığını söyledi. Tunay eleştirileri de cevapladı.

İşte CHP’li vekil Faik Tunay’ın sosyal medyada paylaştığı o mesajlar:

“Biz büyük değerleri ne yazık ki hep kaybettikten sonra anlarız, aslında insanoğlu böyledir. Dünya’nın her yerinde ama bizim toplumumuzda. Bu huy daha yaygındır, İslam için, ülke için hiçbir şey beklemeden çabalayan ve bunu çağının çok ilerisinde görüş ve vizyonla yapan Bediüzzaman Said-i Nursî’yi rahmetle anıyorum. Önyargı ile yaklaşanların hakkındaki kitapları ve tabiki Risale-i Nur’u okumalarını tavsiye ediyorum, ondan sonra daha objektif yorum yapacaklarını düşünüyorum.”
“RESMİ TARİH DEĞİL, FARKLI TARİH OKUYUN”

Tunay, bazı takipçilerinden gelen tepkileri ise şöyle cevapladı:

“Mevzu ölenin arkasından rahmet okumak ve hayırla yad etmekse dünya karşımda olsa yine rahmet okurum, sevgiler. Bu klasik nakarat daha doğrusu empoze edilen tarih farklı kaynakları da okursanız göreceksiniz ki resmi tarihin içinde şaşılacak, “biz ne biliyormuşuz aslında neymiş vay be” diyeceğimiz şeyler var bütün mesele biraz sınırları zorlamak, okumak. Sevgiler.”

twitter_faik_tunay

2 tane yorum yapılmış

  1. Mustafa NUTKU dedi ki:

    Faik Tünay’ı, gerçekleri açıkça ifade etmesi sebebiyle tebrik ediyorum.

  2. erdem dedi ki:

    Artık Chp de resmi tarihle yüzleşmelidir . 21. yüzyılda kişiler halen aşiretlerine tabularına bağlımıdırlar ? tebrik ediyorum

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: