Müjde Risale-i Nur’da Sayfalar Aynı Olacak

Risale Haber’den Abdurrahman Iraz’ın verdiği bilgiye göre Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin talebelerinden Ahmet Aytimur ağabey Diyanet tarafından basılacak olan ve yayınevlerine verilen Risale-i Nurlar’da en büyük sevincinin sayfa birliği olduğunu söyledi.

Bir süredir rahatsız olan ve hastanede bulunan Aytimur ağabey. Diyanet İşleri Başkanlığından alınan yetki sonrası Envar Neşriyat tarafından basılan ilk Risale-i Nur formlarını büyük bir sevinçle inceleyen Ahmet Aytimur ağabey, “Yetkililerden Allah razı olsun” dedi.

Emeği geçenlere teşekkür edeceklerini ifade eden Ahmet Aytimur ağabey, “en çok da sayfa birliğinin sağlanmasına sevindim. Artık hangi yayınevi basarsa bassın sayfa numaraları birbirinin aynı olacak. Yıllardır özlemini çektiğimiz nüsha birliği böylece sağlanmış oldu” şeklinde konuştu.

AHMET AYTİMUR AĞABEY’İN HİZMET VAKFI SİTESİNDEKİ AÇIKLAMASI

Üstad Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin, İstanbul’un Hüsrevi diye kendisinden övgüyle bahsettiği Risale-i Nur talebelerinden Ahmet Aytimur ağabey, “herşeyin başında ihlas gerekir” diyor.

Risaleleri büyük bir titizlikle, muhabbetle ve aşkla okumak gerektiğini söyleyen Bediüzzamanın yakın talebelerinden Aytimur ağabey, nur hizmetlerinin ihlasla yapılması halinde muvaffakiyetin kaçınılmaz olduğunu ancak ihlassız yapılan faaliyetlerin çok kapsamlı olsa bile netice vermediğini ifade ediyor.

Üstad Bediüzzamanın muvaffak olmasının altındaki sırrın ihlas olduğuna dikkati çeken Ahmet Aytimur ağabey, önemine binaen üstadın İhlas Risalesini yazdığını ve her 15 günde bir okunmasını tavsiye ettiğini vurguluyor. Risale-i Nur hizmetleri ile alakalı sorulan çeşitli sorulara ise Ahmet Aytimur ağabeyin verdiği cevaplardan bazıları şöyle:

Üstad Hazretleri hakkında mektuplar var. Barla, Kastamonu, Emirdağ Lahikalarında mevcut. Onları okursak, o mektuplar hayat-ı içtimaiye ile alakadardır. O mektupların dediklerini tatbik etsek o zaman başka birşeye ihtiyaç kalmaz. Şimdi talebe çok. Hergün çoğalıyor. Biliyorsunuz neşriyatta bellidir. Mesela siz neşrediyorsunuz. Biz ediyoruz. Said Özdemir ediyor. Sözler ediyor vs… Demek hala ihtiyaç var ki neşrediliyor.

Yeter ki biz ihlasımızı muhafaza edelim. Biliyorsunuz ihlas var, bir de ihlas (Arapça “hı” harfi ile) var. Allah bizi ihlas (“hı” ile) sahibi etsin. Öteki ihlas biliyorsunuz iflas demek. İflas etmeyiz inşallah. Allah hakkımızda hayırlısını versin. Talebeler maşaallah iyi. Çalışıyorlar, okuyorlar. Biz de işte karınca kararınca çalışıyoruz. Risaleleri hem Türkçe, hem Osmanlıca basıyoruz. Bizden isteyenlere gönderiyoruz.

Risale-i Nur hizmetini yürüten çok sayıda cemaat olmasının üzücü değil sevindirici olduğunu ifade eden Ahmet Aytimur ağabey, hizmetlerin kişilere göre değil Risale-i Nur’da ifade edilen düsturlar çerçevesinde olması halinde çok daha hayırlı neticeler elde edilebileceğini söyledi.

İhlaslı ve samimi olarak hizmet edilmesi gerektiğini tekrarlayan Aytimur ağabey son olarak şöyle dedi. “Üstad Hazretlerinin dediklerini hayatımıza geçirirsek kırgınlıklar olmaz. Biz şahıslara değil de Risale-i Nur’a bakalım. Risale-i Nur’dan aldığımız derslere göre hareket edelim. Allah Risale-i Nur talebelerini muvaffak etsin, onların yardımcıları olsun. “

Risale Haber / Abdurrahman Iraz

3 tane yorum yapılmış

  1. Aziz Muhterem Ahmmet AYDEMİR (Üstadımız Timurun Zalimlikleri sebebiyle AYDEMİR Demiş) Ağabeyim! 2010’dan itibaren ihlasnur neşriyat ile beraber %80 kitab aynı sayfa ile basılmakta idi. Senelerden beri Lemalar, Mesnevi ve i. i’cazı ortak basmakta idiniz. Bu metin ve sayfa birlği ise bizler için iyi olacaktır. ENVAR’da 130’da Sözlerde 125’te, İhlas Nur’da 132’de gibi bir şey artık olmayacak inşaallah. kimin elinde bu dönem yeni tanzim külliyat olursa hepsinde 130’da olmuş olacak inşaallah. Sun’i olan ihtilaflarında kapısı kapanmış olacaktır bu hal ile.

    Nüsha birliğinin bu zamana dek kalması üzücü bir hadisedir. 2000’İN BAŞLARINDA BU YAPILABİLSE İDİ ÇOK HOŞ OLACAKTI. zararın neresinden dönersek kardır. Buna şükür. Binlerle selam ve dua..

  2. sohbet dedi ki:

    Sayfaların aynı olması güzel.

  3. erdem dedi ki:

    Risalelerde sayfa birliği çok önemliydi inşaallah bu tahakkuk ediyor. Cenab-ı Allah “Aydemir ağabeyimize şifalar ve hayırlı ömürler versin. Amin.

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: