Müslüman arkadaşından etkilenerek müslüman oldu!

NORVEÇ’te yaşarken Müslüman arkadaşı Emma Büyükgenç’ten etkilenerek İngilizce Kuran-ı Kerim okuyan ve İslam dinini araştıran 21 yaşındaki Henrie Myrseth, Müslüman olup Ayşe Henrie Myrseth adını aldı.

Norveç’te yaşarken İslam dini üzerinde araştırma yapıp İngilizce Kuran-ı Kerim okuyan Henrie Myrseth, Müslüman olmaya karar verdi.

Alanya’ya nişanlısı Ercan Şimşek ile birlikte gelen Henrie Myrseth, İlçe Müftülüğü’ne giderek Müslüman olmak istediğini belirtti. Müftülükte tercüman aracılığıyla İslam dinine ilişkin bilgiler verilen Henrie Myrseth, ‘Kelime-i Şehadet‘ getirerek Müslüman oldu.

Alanya Müftüsü Ahmet Hamdi Başpınar tarafından imzalanan ‘ihtida’ belgesiyle hediye edilen İngilizce Kuran-ı Kerim’i alan Henrie Myrseth, adını da Ayşe Helin Myrseth olarak değiştirdi.

İslam dinini tanıdıktan sonra bir süre araştırdığını, Kuran-ı Kerim ve İslamiyet üzerine çeşitli kitaplar okuduğunu belirten Myrseth, “Yaptığım araştırmanın ardından benim için en uygun dinin İslamiyet olduğuna karar verdim” dedi. Myrseth, 1 yıldır nişanlı olduğu Ercan Şimşek ile Eylül ayında evleneceklerini söyledi.

Alanya Müftüsü Ahmet Hamdi Başpınar, son 27 yılda ilçede 260 yabancının Müslüman olduğunu söyledi.

DHA

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: