Nurun Kahramanları Elbistan’da Yad Edildi

97369KAHRAMANMARAŞ Yeni Asya temsilciliğinden eğitimci yazar Atilla Yılmaz, Yeni Asya Vakfı Elbistan temsilciliğinde ‘Nurun Kahramanları’ konulu seminer verdi.

Seminer öncesi, katılımcılar akşam yemeğinde bir araya geldi. Atilla Yılmaz, konuşmasında Bediüzzaman Said Nursî’nin başlattığı iman mücadelesinde sebatkâr olan talebelerinin hayatlarından kesitler sundu. Yılmaz, Üstadın hizmetinde bulunan Nur kahramanlarının yaşadığı zorlukları anlatırken salonda bulunan dinleyiciler oldukça duygulandı, bazıları ise gözyaşlarını tutamadı.

BÜTÜN ZORLUKLARA RAĞMEN HİZMET ETTİLER


Yılmaz, konuşmasında “Bunların içerisinde öyleleri vardı ki; asırlar öncesinden, sekiz yüz yıl evvelinden, Gavs-ı Azam Abdulkadir-i Geylani tarafından, Mehdi-i Azam Bediüzzaman Said Nursî’nin etrafında hizmet edecekleri müjdelenmişti. Kimisi gizli gizli Bediüzzaman’ın dilinden dökülen Kur’ân Nurları’nı yazar; kimisi bu yazılanları köyden köye, şehirden şehire ulaştırır. Kara kışa, kara güne aldırış etmeden; zorbalığa, zorba idarecilere boyun eğmeden; tehditleri, takipleri umursamadan, Bediüzzaman’ın mektuplarını, Risalelerini kardaşlarına ulaştırırlardı” ifadelerini kullandı.

Yılmaz, talebeleri hiçbir Süfyani oyunun Bediüzzaman ve eserlerinden koparamadığını belirtti. Bediüzzaman’ın

“Ezcümle, arkadaşlarımızdan -Allah rahmet etsin- iki genç vardı: Biri İlâmalı Sabri, diğeri İslâmköylü Vezirzâde Mustafa. Bu iki zât, talebelerim içinde kalemsiz oldukları halde, samimiyette ve iman hizmetinde en ileri safta olduklarını hayretle görüyordum. Hikmetini bilmedim”

sözleriyle Üstadın övgülerine mazhar olan talebeleri düzenlediği seminer ile dinleyicilere anlatan Atilla Yılmaz, konuşmasında ibretli hayat hikâyelerinden de kesitler sundu. Dinleyiciler, 90 dakika süren semineri büyük bir dikkat ve heyecan ile takip etti.

Mustafa Sezer /Elbistan

Yeni Asya

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: