Öfkeyi Atmak ve Affetmek İçin

Öfkeyi Atmak ve Affetmek İçin

Sevmediğiniz ya da sinir olduğunuz biri (insan sevdiklerine de sinir olabilir) varsa ya da etkisinde kalıp unutamadığınız olaylar durumlar ya da kötü haber aldığınız anlar varsa o anlara ya da o kişilere de aynı şekilde yapabilirsiniz. Bu şekilde olayların duygularını silerseniz sizi etkilemez.

Fobilerde kullanabilirsiniz. Herhangi bir şeye fobiniz varsa o şeyi hayal edip ya da karşınıza alıp ona bakarak da yapabilirsiniz. Mesela bazı gelinlerin kayınvalide fobileri vardır:) Kadın hiçbir şey yapmasa bile onu görünce her şeyine sinir olur, olumsuz duygular içinde kalır, bu duygulardan kurtulamazlar. Zira geçmişte bir konuda kayınvalideye çok sinir olmuştur onu her gördüğünde beyin aynı olumsuz duyguları hatırlar, kadının o gün bir şey yapmasın gerek kalmaz. Ona da aynı şekilde yapılırsa çook faydası olur.

Kayınvalideyi karşında hayal edip aynı âşık olunan kişiyi unutmak için yapıldığı gibi aynı metotla yapılmalı. Ya da öfke ve kızgınlık biriktirdiğiniz kim varsa. Bu iş yerinde sizin enerjinizi bozan, görünce huzurunuzu kaçıran biri de olabilir.

İnsan sevdiklerini daha zor affediyor. Pek çok kişi anne ya da babasına ya da kardeşlerine bazen hepsine birden kin besler. Genellikle kıskançlık duygusundan ya da onların hatalı tutumlarından dolayı. Eşinize ya da anne-babanıza belki evladınıza, kısaca kızgınlık duyduğunuz kim varsa onları da aynı yöntemle affedin, rahatlayın.

Sema Maraşlı

Kaynak: cocukaile.net

www.NurNet.Org

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: