Paris’teki Kutlu Doğum Programına Yoğun İlgi

Fransa’nın başkenti Paris’te, Paris Peygamber Sevdalıları tarafından Medine Camii organizasyonuyla düzenlenen kutlu doğum programı yoğun katılımlı ve heyecanlı geçti.

Bir hafta önceki Belçika’da düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğinden etkilenerek İslam’ı seçen Katolik bir bayanın şehadet getirmesi programa damgasını vurdu. Yusuf Hocanın Kur’an tilavetiyle başlayan program, Mücahid hoca tararafından seslendirilen Türkçe ve Vuslat ilahi Grubu tarafından okunan kürtçe mevlitle devam etti.

Vuslat Ilahi Grubu, Medine Cami Kız Çocuk Grubu ve Genç Ilahi Grubu peygamberimize adanmış ilahiler seslendirirken, katılımcılar da ellerinde salladıkları güller ve salavatlarla eşlik ettiler.

Milyonlarca Salavat Teslim Edildi

Sahneye gelen Muhhammed hoca, Medine Camisi ve çevresi tarafindan dört aydır sürdürülen salavat kampanyasının sonuçlarını açıkladı:
– 21 milyon 824 bin 745 salavat,
– 801 bin 727 İhlas suresi,
– 224 bin 784 Felak suresi,
– 231 bin 719 Nas suresi,
– 5 bin 298 yasin suresi – 89 hatim-i Şerif

Büyük bir heyecanla peygamerimizin ruhuna teslim edildi. Program sonuna kadar bu sayılar durmadan yükseldi.

50 Yaşındaki Bir Bayan İslam Dinine Girdi

Bu arada mikrofon, bayanlar tarafında bulunan 50 yaşındaki bir bayana verildi. Belçika’daki kutlu doğuma katılan bayan onun tesirinde kalarak kızı gibi İslam’ı seçti ve herkesin şahitliği önünde Kelime-i Şahadet getirerek müslüman oldu. Salondaki Müslümanların sevinçleri, tekbir, salavat ve gözyaşları olarak yansıdı. Müslüman olan bayan, İslam’a girişini, “islam’ın kadına verdiği değere” dayadı.

Medine Camisi Başkan ve Yardımcısının Konukları Selamlaması

Medine Camii başkanı Orhan Hoca ve yardımcısı, gelen konukları selamladıktan sonra Lübnan kökenli El-Kadir Camii Başkan yardımcısı, Collége-Lycée Réussite (Paris’teki Müslüman kolej-lisesi) müdürü, Paris Milli Görüş teşkilatı temsilcisi ve Torcy Camii başkanına etkinliğe katıldıklarından dolayı teşekkür ettiler.

Mehmet Ali Gönül Hoca Programa Katılanlar Arasındaydı

Kutlu doğum programına katılmak için Türkiye’den gelen Mehmet Ali Gönül, müslümanların peygamberimize besledikleri muhabettin özelliğini dile getirdi. Hz Muhammed ve müslümanlar arasındaki sevdanın hiçbir sevdayla kıyaslamayacağının altını çizen Gönül, “Hz Zeyd ve Eştari kabilesini örnek gösterdi. O Zeyd ki, Resullullah’ı anne babasına tercih ettti, o kabile ki salavatlarla Yemen’den Medine’ye geldi gecelerini Kur’an okumakla geçirdi” dedi.

Gönül, son olarak Peygamber Sevdalılarının serptiği bu muhabbet ağacının, dallarının bugün Türkiye’nin her şehrine, Avrupa’ya ve dünyaya uzandığını anlattı.

İLKHA

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: