Pek Muhterem ve Aziz,  Nurun Erkȃnlarından Said Ağabeyim

Esselamu Aleyküm Ve Rahmetullahi Ve Berakȃtuh

Çok üzüldüm Yenge Hanımı ȃhirete göndermişsiniz, Yoktur ama, eğer varsa en ufak günahı var ise Allah af eylesin. Geride kalan keder dide yakınlarından başta Siz Said Ağabeyim olmak üzere tüm Evlatlarına sabrı celil ecri ihsan eylesin.  Yenge Hanımla   Cennetül firdevste sizlerle beraberle mutlu eylesin.

Size anlatmak malumu i’lam olur ama, Malumu ȃliniz, Hadisi şerifte “Bir erkeğin hanımı ölse o erkek yetim kalmış olur, Hanımın dahi beyi ölse geride dul kalan hanımı dahi yetim kalmış olur.” Onunla beraber, Kahır ve sevincin, ifrat ve tefridi: Dini bilgilerden mahrum olanlarda te’siri haddini aşar. Sizlerde olmaz, Onunla beraber , Size isabet eden bu kahredici haberi bu fakir işidince çok üzüldüm. Allah gariki rahmet eylesin Rahmetli yenge hanım, bu fakirde birkaç  defa  size gelmişimdir Rahmetlinin ikramına mazhar olmuşumdur.

Yaptığı ikramlara teşekkür olarak okuduğumuz Kur’an-ı Kerimlerimden rahmetliyi hissedar etmekten başka elimize gelmez. Kendisine yaptığımız hayırlı dualarımızı Allah İnşaallah  kabul eder . Sizlere dahi Hizmeti Nuriye hizmet ettiğiniz için İnşaAllah uzun ümürler ihsan eder ve ve başınıza gelen bu üzücü hadise için yeteri kadar Allah  sizlere sabır ihsan buyursun Amin…

İstanbulun Küçükçekmecesinde Yaşayan Abdülkadir Haktanır

Muhterem Ağabeyim! (Allahıma ne kadar şükretsem azdır derlenmiş 400 sahifelik bir Tarihçe-i Hayat, İman Küfür, Gençlik Rehberi  ile birlikte Küçüklerden 16 Risaleyi Arnavutçaya tercüme ettim. İşte  20 sene onlarla uğraşıyorum bu güne kadar her sene 4 devlette onların yerlerini bulmak için senede ikişer sefer birer aylığına oralara giderim ve o halk kitap almak için fakir oldukları için ve kitap okumağa alışkan oldukları için kitapların tamamını parasız dağıttım. Ve çok kimse imanını kurtardığı haberini aliyorum Elhamdülillah.)

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: