Peygamberimizin Tevrat’taki vasıfları

Abdullah İbnu Amr İbni’l-As (ra)’a rastladım ve: “Resulullah (sav)’ın Tevrat’ta zikredilen vasıflarını bana söyle” dedim.

Bunun üzerine hemen: “Pekala dedi ve devam etti: Allah’a yemin olsun! O, Kur’an’da geçen bazı sıfatlarıyla Tevrat’ta da mevsuftur (ve şöyle denmiştir):

“Ey Peygamber, biz seni insanlara şahid, müjdeleyici ve korkutucu (Ahzab 45) ve ümmiler için de koruyucu olarak gönderdik. Sen benim kulum ve elçimsin. Ben seni mütevekkil diye tesmiye ettim(isimlendirdim). O, ne katı kalpli, ne de kaba biri değildir. Çarşı pazarda rastgele bağırıp çağırmaz. Kötülüğü kötülükle kaldırmaz, bilakis affeder, bağışlar. Allah, bozulmuş dini onunla tam olarak ikame etmeden onunla kör gözleri, sağır kulakları, paslanmış kalpleri açmadan onun ruhunu kabzetmez.”

Hadis No: 5558-Buhari

1 tane yorum yapılmış

  1. ESVET ÖZER dedi ki:

    Arkadaşlar,yahudiler bunları takmıyorlar,zaten tevrat’ın ve İncil’in hükmü bitti,onlarla amel edilmez..yahudiler bu gözle okusalardı şimdiye kadar hepsi iman etmişlerdi,zaten geçen ramazan ayında Tabutu sekineyi buldular,bir gemide saklıyorlar,gerçek Tevrat’ı buldular,okuyorlar ve Kuran’a benzerliğine şaşırmışlar..İncil’de de yazıyor,ama kimse anlamak ve gördüğü halde görmek istemiyor..ben tevrat’ı okudum orada yahudi olmayanlar,aşağılık hayvanlar ve eşek olarak belirtiliyor..yani bizler..bende diyorum ki,herkes kendi sıfatını sayar..

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: