Rabbim, Seni sevdikçe sevelim…

Ey Rahman olan, dünyada Müslüman-kâfir ayrımı yapmadan bütün kullarına rahmet, lütuf ve ihsanla muamele eden Allah’ım! Senin hazinelerin, bitmez, eksilmez ve Sen herkese lütuflarından bol bol vermeyi seversin.

Sen lütufları sınırsız İkram Güneşi, cömertliğin kaynağı Rahman’sın.

O Allah ki, O’ndan başka ilah yoktur. Gaybı da, müşahede edileni de bilendir. Rahman, Rahim olan O’dur.” (Haşr Suresi, 22)

Senin “Allah” isminden sonra en büyük ismin olarak bilinen “Rahman” ismin ezelden ebede bütün mahlûkatını kuşatır. Sen dünyaya gelen her mahlûkunun imdadına rahmetinle yetişirsin. Anne karnında bebeğe en güzel bir şekilde rahmetinle bakan Sen, dünyaya gelince Rahman isminin tecellisi, rahmet hazinesi olan süt verir, anne babayı evladına hizmetçi kılarsın.

Annelerdeki şefkat Senin Rahman ismin tecellisidir.

Ölünceye kadar ayrım yapmadan bütün kullarına bol bol rahmet, bereket ve ihsanda bulunursun. Öldükten sonra kabirde, mahşerde ve cennette Rahim isminin muhteşem tecellileri devam eder.

Hücre için hücre zarı rahmet, insanlar ve dünya için atmosfer rahmettir.

Senin Habibin, merhamet ve muhabbet kaynağı Muhammed’in (a.s.m.) bütün insanlara bir Rahmet Güneşi olarak gelmiştir. Senin Rahman isminin ve merhametinin en görkemli tecellisidir. On sekiz bin âleme rahmettir.

Senin rahmetin her zaman gazabının önündedir. Bizler Ümmet-i Habibullahız. Bizlere rahmetin ve muhabbetinle tecelli et. Senin Rahman ismin bir merhamet güneşi gibi cehennemin nârını da söndürebilir. Ne olur Habibin aşkına bizlere Rahmaniyetinle tecelli et. Bizleri aşkına kilitle. Arttıkça artan aşkını, Rahmaniyetin hürmetine kullarına nasip eyle.

Senin Rahmaniyetin şümullü bir rahmettir. Hak edeni ve etmeyeni kuşatan, herkese, lütuflar, ihsanlar, rızıklar ve nimetler verensin.

Sen ikramları saymakla asla bitmeyen Merhamet Güneşisin. Merhametin mevcudatı kuşatmış ve selim aklı sana meftun etmiştir.

Sen sınırsız merhamet, rızık, ikram, cömertlik, muhabbet ve bütün kemal sıfatların kaynağı Rahman’sın.

Sen rahmet hazineleri sınırsız Rahman’sın. Sen kullarına rahmetinden bol bol vermeyi, alamayacağı kadar çok verip, kullarını nimetlerine ve rahmetine gark eden, Rahman ve Gani’sin.

Senin şümullü Rahmaniyetinin büyüklüğü karşısında, kullarının şirk dışındaki bütün günahları çok ama çok küçük kalır. Ancak her kulun, sana yakınlığının daha da artması için dua ve ibadet etmek zorundadır.

Ya Rahman, ya Rahim, ya Erhamerrahimin ve ya Ekrame’l-Ekramin! Bütün mevcudatı kuşatan ve her şeye şamil olan engin rahmetinden diliyor ve dileniyoruz. Bizleri mahrum etme, bizleri rahmetinle kuşat ve günahlara kapalı yaşat. Bizlere Habibin gibi şümullü ve cami işler yaptır.

Sen bütün kullarına merhamet ve sevgiyle bakmayı bizlere lütfeyle. Bizleri, Rahman ismin hürmetine önce Zat’ına, sonra esmalarının tecellileri olan yaratılmışa âşık, vurgun ve tutkun eyle. “Göklerde ve yerde ne varsa hepsi Allah’ı tesbih eder. Mülk O’nundur, hamd O’nadır. O her şeye kadirdir.” (Teğabûn Suresi, 1) Seni tesbih edenlere nasıl meftun olmayalım.

Baktığımız her yerde Senin esmalarının ve Rahman isminin tecellilerini görelim. Seni ve sanatlarını sevelim. Bizlere şümullü bir sevgi lütfeyle. Seni ve esmalarını sevdikçe sevelim. Aşkınla Sana erelim. (Âmin)

İsmail Kılınç

MoralDunyasi.com

2 tane yorum yapılmış

  1. erdem dedi ki:

    Dünyada fani yaradılmışları seviyoruz ancak meşru dairede olursa Allah için olursa çok güzeldir.Ahiret hesabınadır.’ Esma-ı İlahiye hesabınadır veya dünya ahiretin tarlasıdır .Anlayışı ile sevmek..Allah için sevmek .’ Bir de düşünün bütün sevgilerin kendisinde olanı bütün sevgilerin toplamı onun sonsuz sevgisine nisbeten sonsuz okyanusa karşı o okyanustan bir damla olduğunu…Peygamberimiz Muhammed Mustafa’nın(Aleyhisselatü vesselam) efendimizin cennet ehl-i Allah(Celle Celaluhu)gördükten sonra ona inandıkları vesevdikleri nisbette nasıl güzelleştiklerini haber vermesi …bununla ilğilidir herhalde….

  2. sohbet dedi ki:

    Harika bir yazı ve anlatım, insanın içini ruhunu okşuyor.

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: