Raif Esenkal Ağabey Hakkın Rahmetine Kavuştu

raif.esenkal

Bir bir gidiyor aramızdan ihlas sahibi Risale-i Nur talebeleri. Her ne kadar bu kıymetli ağabeylerimiz üstadın ikinci kuşak talebeleri olsalar da ihlas ve samimiyetleri bizim için örnek teşkil ediyordu.

Muhterem Raif Esenkal Ağabeyimiz 2 Kasım 2013 Cumartesi günü vefat etmiştir. Cenazesi 3 Kasım Pazar günü Edirne Taşlık mahalle camiinde öğle namazından sonra kılınarak Buçuktepe kabristanına defnedilecektir. İnnalillah ve inna ileyhi raciun.

Bu saygıdeğer ağabeylerimizin kıymetini pek bilemiyoruz galiba ham sayıları da bir hayli azaldı. İmkanlarımız artıyor, nicel olarak Risale cemaatleri büyüyor, büyüyoruz ama ihlasımız azalıyor. Halbuki, bu mesleğin mayası ihlastır. İhlası elden bırakmamamız lazım, dolayısıyla bu kıymetli ağabeylerimizin hem hayattayken hem de öldükten sonra kıymetini bilmemiz lazım, Hafızamızın bir köşesine yer etmeliler. Çünkü bizler bu zatları gördük. Üstadın zamanındaki babayiğitleri hayal etmek de hoş, ama gerçek Risale timsali olarak gördüğümüz bu ağabeylerimizi de hiç unutmayalım.

Onlardaki samimiyeti, ihlası, muhabbeti biz de yaşamaya çalışalım.

Allah, Ahiret hayatına göçen Risale-i Nur talebelerini mahcup etmesin, hayatta kalanlara da sıhhat ve afiyet versin. Risale cemaatinden bir dal daha koptu, Yüce Rabbim onu Üstatla, Üstatların üstadı Resulüllah aleyhisselatu vesselamla haşir neşir etsin Havdı Kevser üzerinde, İlahi dostlar sofrasında buluştursun.

www.NurNet.org

2 tane yorum yapılmış

  1. çetin kılıç dedi ki:

    Raif ağabeye ve tüm nur ağabeylere Allah rahmet etsin makamları cennet olsun inşaallah

  2. halil toykun dedi ki:

    Allah rahmet etsin. edirne nin adsız kahramanıydı.resulullaha ve üstada komşu eylesin

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: