Risale-i Nur Eğitim Seti’nin İkinci Kitabı Çıktı

Hamidiye Kültür ve Eğitim Vakfı tarafından ortaokul ve lise talebelerine yönelik hazırlanan Nur Nesli-Risale-i Nur ve Temel Dini Bilgiler Eğitim Seti’nin ikinci kitabı çıktı.

Kitap hakkında Risale Haber’e bilgi veren vakıf yetkilileri, bu eserin evlatlarını nur eserlerle yetiştirmek isteyen anne-baba ve öğretmenler için çok önemli bir başvuru kitabı mahiyetinde olduğunu söyledi. Vakıf yetkilileri konuşmasına şöyle sürdürdü:

ÇOCUKLARIMIZLA BERABER NEFSİMİZİ MÜSPET MANADA EĞLENDİRECEK

“Bu asırda; ehl-i imanın, çocuklarına dini bir eğitim veremediğini gören nice islam büyükleri içerisinde, hiç şüphesiz, nur nesillere gül tohumları ekmek suretiyle üzerine düşen vazifeyi en ala bir şekilde icra eden Bediüzzaman “Bir çocuk küçüklüğünde kuvvetli bir ders-i imanî alamazsa, sonra pek zor ve müşkil bir tarzda İslâmiyet ve imanın erkânlarını ruhuna alabilir…” demek suretiyle bu probleme yarım asır öncesinden parmak basmakta ve biz ehl-i imana çocuklarını yetiştirmek hususunda önemli tavsiye ve ikazlarda bulunmaktadır. Bu meyanda, büyük Üstad’ın büyük eseri Risale-i Nur’ların, genç ve dinamik dimağlarda yer etmesi, Kuran hakikatlerinin, Allah ve Peygamber sevgisinin gönüllere nakşedilmesi için, nur nesillere bir program, bir ders kitabı ve bir eğitim ve öğretim modelinin, el kitabı şeklinde sunulma ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Risale i Nur’u okuyan ve seven veliler, ebeveynler, okula gönderdikleri çocuklarının ders kitaplarına baktığında fen ve felsefe ile akılları doyan evlatlarının kalplerinin boş bırakıldığını ve tatmin edilmediğini görmekte ve müfredatlarda kendi istedikleri tarzda İslami bir eğitim ve öğretim modeli  ile maalesef muhatap olamamaktadırlar. Çocuklarımızla beraber mütalaa edebileceğimiz, günlük ve haftalık takip ederek birbirimize ödevler verebileceğimiz ve ardından değerlendirmesini yapabileceğimiz, nefsimizi müspet manada eğlendirerek bir şeyler öğrenebileceğimiz ders kitabı mahiyetinde bir çalışma ve bir eser olarak hazırlanmıştır.”

KİTAPTA BULMACALAR, TESTLER VE KISA HİKAYELER VAR

“Bu kitapta nurlardan alınma parçalar çocuklarımıza aynen aktarılmakta, sorularla zihinleri düşünceye sevk edilmekte ve bulmalacalar, testler ve kısa hikâyelerle kitap, daha da eğlenceli bir hale getirilmektedir.Ünite ünite devam eden bu kitap ile iman hakikatlerini, ilmihal bilgilerini, namaz tesbihatını, adab ve muaşereti;  çocuklarımızla, kardeşlerimizle ve aile efratlarıyla hatta bir Kur’an Kursu’ndaki talebelerimizle gün gün takip etme imkânı bulabilmekteyiz.”

İKİNCİ KİTAP DAHA ZENGİN İÇERİKLE BİR ÜST SEVİYE KONULARI İÇERMEKTEDİR

“Nur Nesli birinci kitaptan sonra hazırladığımız ikinci kitap da Allah’ın izni ile beğenilerinize sunulmuştur. İki yüz kırk beş sahife olarak hazırlanan ikinci kitap, daha zengin içerikle bir üst seviye konular içermektedir. Esma-ül Hüsna bölümü eklenmiş olup, Cenab-ı Hakk’ın isimlerinin izahları bulunmaktadır. Kitaba ayrı bir bölüm olarak namazdan sonraki uzun tesbihat eklenmiştir. Her ünitenin girişine bu ünitede neler öğreneceğiz bölümü eklenmiştir. Toplamda dört kitaptan oluşacak Nur Nesli serisi inşaallah yakın zamanda tamamlanacaktır. Ayrıca birinci kitabın ikinci baskısı da yayınlanmıştır. Bu ikinci baskıda, birinci baskıda tesbit edilen hatalar düzeltilmiştir.”

Daha ayrıntılı bilgi için:
0 506 880 30 24 ( Baki Aslan )
0 533 810 62 35 ( Sinan Arslan )
E-mail: nurnesliegitim@gmail.com

risale haber

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: