Risale-i Nur Slayt

Tamamı Risale-Nur’dan alınarak hazırlanan slaytlar için kısa bir değerlendirme

          Selamların en güzeli Allah’ın selamıyla selamlıyorum. Aşağıda arz edeceğim vesilesiyle bu Kuran ve iman hizmetinde bu günahkar ve aciz kuluda bir parça olsun mutlu ve bahtiyar ettiğinden Rabbime nihayetsiz hamd ile Habibi Ekremine nihayetsiz salatu selam eylerim.Gerçektende Kullarının adi ve basit ve hakirliğine bakmayarak İ’la yı Kelimetullah vazifesinde bir uzvu nafi eylemesindeki sürurum hadsiz ve nihayetsizdir.Acizane olarak belirteyim ki bu slaytları hazırlarken sadece kendi öğrencilerimin istifadesini düşündüm sonra ise evimdeki çocuklarım için,aynı zamanda Allah teala ebediyyen razı olsun Mehmet Şaylan hocamın şu sözünden harekatla Risale-i Nuru zamanın ruhuna uygun olarak tanıtabilmek.

           Her hafta öğrencilerime birkaç slayt izletmek ve akıllı tahta eşliğinde okulda veya tablet eşliğinde evimde çocuklarıma anlatırken sürekli olarak her hazırladığınız slaytın eksikliğini görüyorsunuz eksiklikten kasdım sunum şeklidir. Çünki her saifede çok yazı olduğunda dikkat dağılıyor anlatırken zorluk yaşıyorsunuz hatta evde küçük oğlum ve kızıma okutururken bile çocuğunuzun sıkılması veya dikkatinin dağılması yine sunumu güncelleme ihtiacını hissettiriyor,bu sebeple hazırladığınız bir slaytı birkaç kere farklı farklı sınıflarda ya da evinizde çocuğunuza anlatırken bazan bu resim bazan bu saife değişmesi gerektiğini hissediyorsunuz,özellikle şunu belirteyim ki slaytlar eğer beğenildiyse birebir Risale-i Nur’dan kopya ettiğimizden kaynaklıdır hatta medresede vakıf ağabeylerimizden de bu itirafta bulunan oldu ki çok slaytlar hazırlayan var ama bazan kendi yorumu katıldığı için asliyyeti kayboluyor.Bu slaytları akrabalarıma tek tek gönderiyorum Elhamdulillah. Çok olumlu sonuçlar geliyor yaa ben bu nurlara anlatamam diyenler şimdi artık çok rahat anlatırım diyenlerden veya Risale okunan bir aileden yetişipde şimdi üniversitede hukuk fakültesinde okuyan artık risale okuduğunu veya son sınıf eğitim fakültesinde okuyupda bu slaytları kendi öğrencileri için saklayandan veya ilkokul mezunu olupta hiç risale okumamış ama slayt vasıtası ile hem kendi okuyup hem  kızına okutması hemde arkadaşlarına dağıtıp onlarında istifadesi için çalışması,ayrıca lise öğrencilerimden kendime yakın bilipde kitap okuma alşkanlığı olmayanların size özel dijital bir sunu hazırladığım dediğimde çok mutlu olup istedikleri daha bunun gibi çok numuneler var Elhamdulillah.

        Şunuda belirteyim ki değerler eğitimi içinde çok güzel bir doküman olacağı kanaati bende  hasıl oldu çünki bir topluluk karşısında o topluluğun dikkatini celbetmek kolay olmuyor bazan ne anlatacağını insan şaşırıyor böyle bir çalışma insana anlatabilmek için şevk verdiği kanaatindeyim Allah kabul etsin .​​​

Şevket Özkan

dosyaları indirmek için tıklayın

5 tane yorum yapılmış

 1. selçuk dedi ki:

  Allah razı olsun büyük bir emek harcamışsınız inşallah bundan istifade etmesini biliriz

 2. Ediz Sözüer dedi ki:

  Şevket Bey, çok teşekkür ederiz. Allah razı olsun. Biz de Risale-i Nur Eğitim Programı’mızın dosyalarının yüklü olduğu depolama alanından sizleri haberdar etmek istiyoruz.

  Risale-i Nur çalışmalarımızın ve görsel destekli ve akademik nitelikli “Keşif Yolculukları Risale-i Nur Eğitim Programı” derslerimizin tamamının dosyalarının yüklü olduğu Google Drive depolama alanından tüm kitaplarımızın dosyalarını ve bütün seminerlerimizin videolarını, metinlerini ve Powerpoint sunumlarını hem görüntüleyebilir, hem de ister tek tek, ister toplu olarak indirebilirsiniz.

  Google Drive: http://goo.gl/hNIUou
  Yandex Disk: https://yadi.sk/d/09r41tL9ecYUA (Alternatif adres)
  İnternet Sitemiz: http://www.kesifyolculuklari.com ve http://www.risaleinuregitimprogrami.com

  “Olağanüstü Bir Hazinenin Keşif Yolculuğu: Risale-i Nur İzah Metinleri” Kitap çalışmamız, yüzlerce görsel ve onlarca video kullanılarak, konu anlatımlı şemalarla, etkileyici resimlerle ve metin vurgularıyla izahlı ve görsel destekli bir eğitim programı olarak işlenmiştir. Programın ders videoları, internet sitemizin eğitim takip bölümünde kategorik ve sistematik olarak yayınlanmıştır. Daha sonra programda kullanılan görsel materyallerin, bir sanatçı hassasiyetiyle nakış nakış işlenerek görsel/interaktif kitaplara dönüştürülmesiyle çok boyutlu bir hizmet ve eğitim projesi olarak kullanıma sunulmuştur.

  • şevket dedi ki:

   Allah razı olsun abi sizin çalışmalarıda izledim Allah muvaffak etsin,sizler gibi abilerimizin çalışmaları yanında bizim ki yeri görünmez yinede teveccühünüze teşekkür ederim

 3. izzet dedi ki:

  link ölü yandex de yok

 4. Hamzaoğlu dedi ki:

  Allah razı olsun. Fakat bunu derste anlatırken direk yazı metinleri olsa daha uygun olur. Değişik değişik fotolar biraz manaya perde olmuş sanki. Zaten ehl-i ilim olan fert mütalaa ve izah etmesi kafi diye düşünüyorum.
  Böyle bir uygulamanız varsa şiddetle arzu ve istirham ederim .Rabbim kolaylık versin

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: