Risale-i Nur’dan İnsan Risalesi Flemenkçe Olarak Yayınlandı

risale-i-nurdan-insan-risalesi-flemenkce-olarak-yayinlandiRotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Ahmed Akgündüz koordinatörlüğünde başlatılan ve bünyesinde IUR Press adıyla bir yayınevi kurarak İslami ilimlerle alakalı İngilizce ve Flemenkçe bir çok eser neşreden kuruluş, daha öncede Risale-i Nur Külliyatından küçük eserler olan Zegeningen voor de zieken (Hastalar Risalesi); Een poort naar de Goddelijke eenheid (Tevhide Açılan Kapı = 22. Söz, Tabiat Risalesi ve Hüve Nüktesi) ve Koorte Worden (Küçük Sözler) gibi eserlerin tercümesi yapılmıştı.

Şimdide IUR Press Risale-i Nur Külliyatı’nı tercüme etmeye ve yayınlamaya devam ediyor. Beşinci eser olarak da 23. Söz, 12. Söz ve 33. Söz’ün İnsan penceresini bir araya getiren İnsan Risalesi (De Verhandeling Over de Mens) yayınlandı.

Risale Ajans

1 tane yorum yapılmış

  1. erdem dedi ki:

    Risale-i nurlar flemenkçeye tercüme ediliyor. Tercüme ve neşir faaliyetlerine katılanlardan Allah(celle celaluhu )razı olsun.Yarın Avrupalılar bu eserlere ve islama sahip çıkacaklar…Anadolunun içinde yaşayan Müslümanlar habersiz kalacaklar ne kadar garip bir hadise……

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: