”Sabah Namazına Nasıl Kalkılır” Yarışması!

Sason Eğitim Kültür ve Yardımlaşma derneğinin düzenlemiş olduğu ”Namazla Diriliş” konulu konferans Yunus Emre İlköğretim Okulu Bahçesinde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

İki milyon satan “Sabah Namazına Nasıl Kalkılır” kitabı yazarı Cemil Tokpınar’ın verdiği konferansa Sason halkı, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Konferanstan önce Organize heyeti adına konuşma yapan Dernek Başkanı Metin Özmen, dernek faaliyetleri hakkında bilgi verirken velilere özellikle yazın öğrencilere yönelik açılacak olan kurslara çocuklarını göndermelerini istedi.

Daha sonra konuşmasına başlayan Yazar Cemil Tokpınar; namaz kılmamanın mazeretinin olamayacağını vurguladı. Tokpınar, şunları söyledi:

Namaz savaşta da olsa terkedilmez, böyle birşey yoktur. Peygamberimizi (SAS) seviyorsak, sahabe efendilerimizi seviyorsak, onlara komşu olmak istiyorsak onların yaşadığı gibi yaşamalıyız.

Ülkemizde yapılan anketler sonucu, halkımızın yüzde 75’inin 5 vakit namaz kılmadığı tespit edildi. Yüzde yirmi beşimiz de huşu içinde namazlarımızı kılmıyoruz. Günde kırk kere okuduğumuz Fatiha Suresi’nin anlamını bilmiyoruz. Namaz müminin miracı ve insanın, kendisini yaratan rabbine kulluğunun bir gereği. Namazsız bir iman sağlam olmaz. Namaz, kulun aciz ve biçare olduğunu, günde 5 defa haykırmasıdır.

Şeytanın vesvesinden ötürü müminler, en çok sabah ve yatsı namazlarını kılmakta zorlanıyor. Namaz kılmamanın hiçbir mazereti olmaz ve namaz müminin günde 5 vakit Cenab-ı Allah’la buluşması, onunla sohbet etmesidir. Müslüman, ahirette ilk olarak namazdan hesaba çekilecektir.

Yazar Cemil Tokpınar, ayrıca, günümüzde Peygaberimiz Hazreti Muhammed (SAV)’in ‘Gözümün nuru’ dediği namaza gereken önem ve hassasiyeti gösterilmediğini, Peygamberimizin (SAS) savaşlarda bile cemaatle namaz kıldığını hatırlatarak, konuşmasına şöyle devam etti:

Hastayım, vaktim yok, işlerim çok sıkışık gibi bahanelerle namaz terkedilmez. Namaz dinin direğidir; namaz kılmayan dininin direğini yıkmış olur. Savaşların en kritik anında Allah Rasülü (SAS) ve sahabe efendilerimiz namazı terketmemişlerdir.

Konferans bitiminde yazar Cemil Tokpınar, kurulan stant ta okurları ile buluşarak, Sabah Namazına Nasıl Kalkılır?, Ömür Boyu Aşk , Peygamberimizin Diliyle Gençlik, Gençlik ve Aşk, Namaz Kahramanları, Risale-i Nur’u Okuma ve Anlama Teknikleri isimli kitaplarını imzaladı.

Ayrıca düzenlenen ”Sabah Namazına Nasıl Kalkılır” Yarışmasında Namaz Platformu Yazarlarından Cemil Tokpınar’ın baskı rekorları kıran “Sabah Namazına Nasıl Kalkılır” kitabını dağıtan Denek Üyeleri kitaptan test sınavı yaptılar, sınava yaklaşık 500 kişi katıldı.

Yaklaşık 1500 adet kitabı ücretsiz dağıttıklarını belirten Dernek Başkanı Metin Özmen “Dağıttığımız kitapta, namazın önemi niçin kılınması gerektiği, sabah namazını kaçırmamak için alınacak önlemler detaylı bir şekilde anlatılıyor. Kitabı dağıtmaktaki asıl amacımız namazın önemine dikkat çekmek ve hayatımıza yaymaktı. İlçe genelinde çok okunan kitaptan bir de yarışma yapmayı düşündük. Yaptığımız test sınavına yaklaşık 500 kişi katıldı”dedi.

Cemil Tokpınar’ın 2 milyon 50 bin okuyucuya ulaşan “Sabah Namazına Nasıl Kalkılır” kitabından yapılan test sınavında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Yarışmada Kamil Artuk birinci, Tuba Demir ikinci ve Mehmet Naim Ağım ise üçüncü oldu.

Yapılan sınav sonucunda dereceye girenlere Sason’a gelen Kitabın yazarı Cemil Tokpınar tarafından Özmen Kırtasiyenin sponsorluğunda Netbook bilgisayar, Kültür Kırtasiyenin sponsorluğunda dijital video kamera ve Öz Umut İletişimin sponsorluğunda dijital fotoğraf makinası verildi.

Ödül Töreninde konuşan Tokpınar, Bu yarışmanın namazın hayatımıza yerleşmesinde büyük bir katkısı olacağına inandığını belirterek, dereceye girenleri tebrik etti.

Dernek Başkanı Metin Özmen, yarışmanın ilçe genelinde çok olumlu yankılarını aldıklarını belirterek, ilede dernek olarak bu tür yarışmalara devam edeceklerini açıkladı.

Kaynak: sasonder.org & moralhaber.net

1 tane yorum yapılmış

  1. AYŞE DUYDU dedi ki:

    bu kitabı bende okudum ve namazımı bırakmadan kılmaya başladım faydasını gördüm ve çevremdeki arkadaşlarıma tavsiye ettim inşallah herkes okuduklarından cesaret alıp bir daha hiç bırakmaz namazını

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: