Said Nursi – Bir Fikrin Belgeseli Başlıyor

said-nursi-bir-fikrin-belgeseliÇare Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği’nin düzenlediği, bir fikrin belgeseli: Gaflet, Sefahat, İnanç, Ümit..
İmani ve insani değerleri bir kenara koymuş, mutluluğa ulaşmak vaadi ile kendisine sunulan araçlara boğulmuş insanının durum tespitini ele alan bu belgesel GAFLETTEKİ İNSAN başlığı altında daha çok “değişmeyen tek şey değişimdir” felsefesiyle inançlı insanların mutluluğuna ve huzuruna dikkat çekerek inanç ve inancın insana kattıklarını anlatacak.
“İnanç ve Ümit nedir? İnanç neden insana ümit verir? İnsanın ihtiyacı olan mutluluk ve ümitle dolu yaşam, inanç ile mümkün müdür?” gibi sorulara cevap veren ve Risale-i Nur’un penceresinden Bediüzzaman’ın kendisi için hayatından daha önemli kıldığı fikirleriyle; özünde “Bir fikrin belgeseli” olan GAFLET SEFAHAT İNANÇ ÜMİT, topluma yapılan samimi bir durum tespiti niteliği taşıyacak.
Gala: Bağlarbaşı Kongre Merkezinde 3 Aralık 2013 Salı Günü saat 20:00 yapılacaktır. 
Katılmak için: 0216 328 32 34
Bir fikrin belgeseli “Gaflet, Sefahat, İnanç, Ümit” galasına üst düzey protokol katılımı gerçekleşecektir. Siyasi Liderler, Kanaat Önderleri, Basın Mensupları ve Çare Gönüllüleri katılacaktır. Ayrıca programda filmde yer alan bazı isimler konuşmacı olarak iştirak edeceklerdir.
KONUŞMACILAR
Prof. Dr. Ahmet Akgündüz (Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü – Yazar)
Hayatında hiç ayna görmemiş bir insanı altı tarafı ayna olan bir kutuda kapattığınızı düşünün, geniş ve özgür bir yerde olduğunu zanneden o insan ne zaman kollarını açıp zıplamaya kalkarsa elleri ve ayakları aynalara çarpacak ve hayalindeki kadar geniş bir yerde olmadığını anlayacak. Dünya hayatı da böyledir ve gafletteki bir insanın ayna içinde sıkışmış o insandan hiçbir farkı yoktur.” Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, gafletteki insanın durum tespitini yapmanın yanında inanç ve ümidin mutluluğa kattığı değeri anlattı…
Mehmet Paksu (Radyo Programcısı)
Uykudayken kendini uyanık zannedenler kavramı var ya, uykudadır veya öyle bir derinliğe girmiş ki rüyadadır ve rüyadayken rüyasını birisine anlatıyor. Bu insan kendisini ne kadar uyanık hisseder. İşte Gaflette olan insanın hali de böyledir.
Necmi İlgen (Çantacı Necmi – Araştırmacı)
Allah’ın kendisinin tasarrufuna sunmuş nimetleri sahiplenen ve ona sonsuzluk anlayışı ile bağlanan insan aslında gaflette olan insanın en açık tanımıdır.
Mehmet Fırıncı (Bediüzzaman Hz.’nin Talebesi)
Her güzel, her iyi şeye karşı insanda maalesef bir duygusuzluk, ya da o güzellikleri anlamamak idrak edememektir gaflet.
Prof. Dr. Şener Dilek (Akademisyen – Yazar)
Sefahatin içerisine düşen insan, bir arının bir böceğin bal kazanına düşmesi gibidir. Adım adım nefes nefes tükenir ve gider, çırpındıkça batar!
Risale Ajans

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: