Said Nursi gibi iyilik için emek vereceğiz!

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Türkiye’nin her köşesine merhamet ve iyilik götürmek için emek vereceklerini belirterek, “Bediüzzaman Said Nursi de bunun mücadelesini verdi” dedi.
 
30 Mart seçimlerinin iptal edilmesinin ardından 1 Haziran’da yapılacak belediye başkanlığı seçimlerinde partisinin adayına destek vermek için Bitlis’in Güroymak ilçesine giden Davutoğlu, Güroymak’ın kendileri için çok önemli olduğunu belirtti.
 
“NORŞİN İLİM İRFAN DİYARIDIR”
 
Güroymak’ı eski ismi Norşin olarak telafuz eden Bakan Davutoğlu, Güroymak’ın ilim irfan diyarı olduğunu belirterek, “Biz buraya feyiz almaya geldik. Bizler Norşin’in talebeleri ve Norşin halkının hizmetkarıyız. Bizim davamızı en iyi Norşinliler bilir. Bu topraklara imanı, irfanı tohum olarak ekmiş Norşin alimlerinin yolcusuyuz biz” dedi.
 
“BU TOPRAKLARA KARDEŞLİK TOHUMU EKTİK”
 
Bakan Davutoğlu, çözüm süreciyle 1,5 yıl önce kardeşlik tohumları ektiklerini belirterek, rahatsız olan bazı kesimlerin Gezi olayları ve 17 aralık operasyonlarıyla bu süreci sabote etmeye çalıştığını söyledi. 
 
Bölgenin kalkınması için seferberlik ilan ettiklerini anlatan Bakan Davutoğlu, “Bingöl’den Bitlis’e karayoluyla geldim. Kürt, Zaza, Türk hepsi kardeşlik içinde yaşıyor. Bu baharın ve kardeşlik tohumlarının büyük bir manevi çınar olarak Türkiyemizin her köşesine merhamet ve iyilik götürmek için emek vereceğiz. Bediüzzaman Said Nursi de bunun mücadelesini verdi. Bu çınarın dallarının kırılmasına izin vermeyeceğiz. Göreve geldiğimizde her türlü hizmeti sizlere sunacağız. Bu bir seçim vaadi değil, Norşin’e duyduğumuz manevi sevginin bir göstergesidir. Bu çözüm sürecini nihayete erdireceğiz. Çözüm süreci ile son yıl içerisinde herhangi bir ana yüreğine bir evlat acısı düşmemiştir. Onun için kararlılıkla bu süreci devam ettiriyoruz. Bütün provakasyonlara rağmen hükümetimiz çözüm sürecini devam ettirmeye kararlıdır. Hükümetimiz burada milli birlik beraberlik tesis edecek, kalıcı barış tahkim etmeye kararlıdır. Yasadışı gelişmeler olduğunda güvenlik güçlerimiz gerekli her türlü tedbiri alır. Ama birileri tekrar o terör dönemlerine gerginlik dönemlerine geri gitmek isterse onların bilmesi gerek şu ki, güvenlik güçlerinden önce halk onlara en büyük tepkiyi gösterecektir. Nitekim çocukları kaçırılan ailelerin bu anlamda verdikleri tepki sembolik olarak da gerçek anlamda da çok önemlidir” şeklinde konuştu.
Risalehaber

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: