Said Nursi günün en önemli gündemi oldu

23 Mart 1960 yılında dünyadan ayrılan ve eserleriyle İslam dünyasını olduğu kadar insanlık aleminde de yeni ufuklar açan Bediüzzaman Said Nursi, vefatının 57. yıldönümünde birçok etkinlikle anıldı.

Twitter üzerinden #SaidNursi tagıyla 8:30’dan itibaren gönderilen tweetler sayesinde Türkiye’nin ilk gündemi olan Bediüzzaman Said Nursi, yapılan paylaşımlarıyla rahmetle anılıyor.

TÜRKİYE VE DÜNYA GÜNDEMİNDE

Türkiye gündemine 1. sırayı alan, saatlerdir de zirvede kalmaya devam eden #SaidNursi tagı, aynı zaman da dünya gündeminde de ön sıralara girmiş durumda. Bu asırda dünyanın en çok ilgi duyduğu ve benimsediği eserleri yani Risale-i Nur eserlerini telif eden Bediüzzaman Said Nursi, çeşitli etkinliklerde olduğu gibi Twitter’da çoşkuyla anılıyor.

FETÖ’YE 23 MART TWİTTER DARBESİ

Herşeye rağmen art niyetli odaklar tarafından FETÖ ile ilişkilendirilmeye çalışılan Bediüzzaman Said Nursi, bu Twittier etkinliği ile bir kez daha FETÖ ne kadar uzak bir hizmet anlayışına sahip olduğunun kamuoyu tarafından bilindiğini gösterdi.

Türkiye’de olduğu gibi dünyada da büyük bir alim olarak kabul edilen Bediüzzaman Said Nursi, gün boyunca yine #SaidNursi tagı üzerinden sosyal medya üzerinde anılmaya devam edecek. Devletin zirvesinde bulunan isimlerden de konuya ilişkin tweet atması bekleniyor.

RİSALE-İ NUR ENSTİTÜSÜ DESTEK VERDİ

Bediüzzaman Said Nursi’nin Risale-i Nur eserkerinin akademik faaliyetlerle anlaşılmasına yönelik çalışmalar yürüten Risale-i Nur Enstitüsü de bu Twitter etkinliğine destek verdi. Risale-i Nur Enstitüsü’nün desteklediği faaliyete bir çok STK’nın resmi hesabından yapılan paylaşımlarla da destek verildi.

Kaynak: Beyaz Gündem

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: