Said Nursi’nin Cephede Çekilmiş Fotoğrafı Çıktı

Barla Platformu tarafından düzenlenen “Eski Said Dönemi Sergisi“nde Said Nursi’nin yeni bir fotoğrafı daha yayınlandı.

VENEZÜELLALI ASKER ÇEKTİ

Risale Haber’in haberine göre, Van Kürt milis alaylarının (Keçe Külahlılar) bulunduğu fotoğrafta Bediüzzaman Said Nursi’nin de yer aldığı belirtildi.

Barla Platformu Koordinatörü Said Yüce, fotoğrafın Venezüellalı asker Rafael de Nogales Mendez tarafından çekildiğini söyledi.

FOTOĞRAF MENDEZ’İN KİTABINDA BULUNDU

Fotoğrafı bulan Suendam Pirim yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Rafael de Nogales Mendez bir asker. Dört yıl kadar Osmanlı ordusunda yer alıyor. Askerlikten sonra hatıralarını kaleme alıyor. O dönem Amerika’daydım. Bediüzzaman’ın belgeselini yapan Yolcu ekibinin isteği üzerine araştırma yapmıştım. Fotoğrafı da Mendez’in kitabında bulduk.

Rafael de Nogales Mendez’le ilgili geniş bilgiler Wikipedia’da da yer alıyor.

İŞTE YILLAR SONRA YAYINLANAN O FOTOĞRAF:

4 tane yorum yapılmış

  1. hazım dedi ki:

    aslı var mı dır ki kardeşler üstadın olduğunan emin misiniz abiler ne dediler acaba bu resim için

  2. hamide dedi ki:

    Üstad Hz(RA) resminin çekildiğine pek razı olmazmış, Fatih Külliyesinin avlusunda ayakta çekilen resmindeki yüz ifadesi gazetecilere karşı memnuniyetsizliğini açıkça gösteriyor. Çünkü Üstad Hz.(RA) suretperestlik gibi maddeperestliği işmam eden her türlü halattan şiddetle içtinab ediyor, nurlarda okuyoruz. Dolayısıyla Üstad’ın maddi suretini değil de her bir risalenin arkasındaki manevi suretini avlamaya çalışmalıyız. Asıl meşgul olacağımız Üstad’ın sıretidir; kulluğu, ahlakı, hizmeti gibi manevi vasıflarıdır. Allah görebilmek nasip etsin. amin.

  3. İLKER dedi ki:

    ALLAHRAZI OLSUN HAMİDE ABLA ÇOK GÜZEL Bİ YORUM

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: