Sudan Uluslararası Bediüzzaman ve Risale-i Nur Sempozyumu

sudan-uluslararasi-bediuzzaman-ve-risale-i-nur-sempozyumuHayrat Vakfı ve Sudan Hartum Üniversitesi işbirliğiyle 7-8-9 Mayıs 2013 tarihleri arasında Sudan’da 1. Uluslararası Bediüzzaman ve Risale-i Nur Sempozyumu yapılacak. Farklı ülkelerden de katılımcıların olacağı sempozyum, hem akademik niteliği hem de halka hitap etmesi itibarıyla Sudan’da bir ilk olacak.

Sempozyuma Cumhurbaşkanı Yardımcısı Dr. Elhac Adem Yusuf ve Vakıflar Bakanı teşrif edecekler. Bunun yanı sıra Hartum Üniversitesi, Afrika Üniversitesi, Kuran-ı Kerim Üniversitesi, Uluslararası Hartum Arap Dili Enstitüsü ve Umdurman İslami Üniversitesi Rektörleri de bu sempozyuma iştirak edecekler.

Dört farklı oturumdan oluşan bu sempozyumun ana konusu, Felsefe Görüşünün Ve İslam Kelamının Yenilenmesinde Risale-i Nurun Rolü olarak belirlendi. Hartum Üniversitesi riyasetinde başka pek çok üniversite bu sempozyuma ilmi makaleleriyle iştirak etti. 25 makalenin 15 tanesi seçilerek sempozyumda sunulmak üzere hazırlandı. Sempozyumda, Sudan’ın yanı sıra Türkiye, Mısır, Dubai ve Kuveyt gibi farklı ülkelerden ve farklı üniversitelerden katılımcılar misafir edilecek.

Üç gün sürecek programda, sempozyumun yanı sıra Hayrat Vakfı temsilcilerinin katılımıyla radyo ve televizyon programları yapılacak; Hayrat Vakfı ve Risale-i Nurla alakalı farklı konular ele alınacaktır.

hayratvakfı.org

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: