Türk medyasında sansasyon..

image

23 Mart twitter da gerçekleşen etkinlik dünya basınında da yer aldı.

Rusya’da islami yayınlar yapan www.golosislama.ru sitesi “Türk medyasında sansasyon: #SaidNursi ve #Atatürk twit yarışması gerçekleşti” başlığıyla ziyaretçilerine duyurdu.

Haberinde Said Nursi’den “meşhur Türk alimi Said Nursi” olarak bahseden site, “vefatının 52 yıldönümünde Twitter Türk kullanıcıları bu tarihi herkese duyurmaya gayretinde bulundular.” diye devam etti.

Haberin devamında Atatürk tagine değinen site şu yorumda bulundu: “Onlar müslümanlara ve Said Nursi’ye karşı hakaret dolu mesajlar gönderseler de, müslümanlar kendilerini bu provokasyona kaptırmadan Kur’an ayetleriyle, hadislerle ve Said Nursi’nin imana, şefkate, güzelliğe ve ihlasa dair sözleriyle cevap verdiler.

İşte haberin tamamı:

Türk medyasında sansasyon:

#SaidNursi vs #Ataturk twit yarışmaşı gerçekleşti

Türk medyasının haberine göre, dün 23 mart tarihinde meşhur Türk alimi Said Nursi’nin vefatının 52 yıldönümünde Twitter Türk kullanıcıları bu tarihi herkese duyurmaya gayretinde bulundular. Kısa zamanda #SaidNursi hashtag’i Dünya TT’si oldu.

Bu kampanya’yı Said Nursi okurları başlattılar. Cuma günü genellikle ‘Hayırlı Cumalar’ hashtag’i birinci sıralara girdiği için, bu kampanya Cuma namazından sonra başladı. Kısa zamanda #SaidNursi hashtag’i Türkiye TT’si oldu ve 17 saat süresinde TT’nin zirvesinde #SaidNursi vardı. Twit mesajları her birkaç saniyede dünyanın dört bucağından geliyordu.

Bu kampanya’ya Kemalistler (#Ataturk) de katıldı. Onlar müslümanlara ve Said Nursi’ye karşı hakaret dolu mesajlar gönderseler de, müslümanlar kendilerini bu provokasyona kaptırmadan Kur’an ayetleriyle, hadislerle ve Said Nursi’nin imana, şefkate, güzelliğe ve ihlasa dair sözleriyle cevap verdiler. Bazı Türk medyasına göre, Türk sosyal medyasında böyle eşi benzeri olmayan çok ilginç bir yarış ilk defa gerçekleşti.

#Ataturk hashtag’i gün boyunca 2 sırada kalırken #SaidNursi hashtag’ine yetişemedi. Birkaç zaman süresinde dünya çapında #SaidNursi 4. sırada TT oldu.

Bu hadise Türk medyasında şimdi konuşuluyor.

Bazı Türk Twitter kullanıcıları böyle bir yorum yaptılar:

#SaidNursi ile #Ataturk’ü birbirine karşı koymak manasızdır, çünki birincisi büyük İslam alimi ise, ikincisi büyük hükümet adamıydı.

Haberin orjinali için www.golosislama.ru

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: