Uygulamalı Risale-i Nur Eğitim Seti; “Nur Avcısı Aile Oyunu”

Uygulamalı Risale-i Nur Eğitim Seti;
Nur Avcısı Aile Oyunu ve Küçük Sözler Yaprak Testleri Çıktı!

Siyahnur Yayınları’nın uzman bir kadro ile yoğun bir çalışmadan sonra ortaya çıkardığı Nur Avcısı kutu oyunu satışa sunuldu. Oyun, Risale-i Nur eserlerinin Küçük Sözler kitabını çocuklara sevdirerek kolay bir şekilde öğretmeyi hedefliyor. Oyun içeriğinde Küçük Sözler ve Temel İslami bilgilere ait 3 aşamadan oluşan sorular ve kavramlar, dua ve vecizeler, kelime ezberleri ve Esma talimleri bulunuyor. 4-6 kişi ile oynanabilen Aile oyununda 58 kare bulunuyor. Oyuncular, sayı topacını çevirerek kendilerine verilen piyonlarla ilerliyor. Her karede Nur kazanarak veya kaybederek oyuna devam eden oyuncular, uygun görseller ve yönlendirmelerle Oyunun sonunda “Nur Avcısı” olmak için yarışıyorlar.

Bununla birlikte tamamı görsel, renkli ve hayatın içerisinden uygulamaya yönelik büyük bir titizlikle ilk defa hazırlanan 330 sorudan oluşan 24 adet Yaprak Testi de beraberinde hediye ediliyor. Testler, konulara göre sınıflandırılmakla birlikte 3 ayrı deneme testi de içerisinde barındırıyor.

Siyahnur yetkilileri , Türkiye’de ilk defa Risale-i Nur eğitimini öğrenme hedefli hazırlanan bir oyun olmasından dolayı büyük bir ihtiyaca hizmet edeceğini belirtirken; “Nur Avcısı oyunu, ailelerin çocuklarına İman hakikatlerini sevdirerek öğretmelerine katkı sağlayacaktır” dediler.

Yetkililer, çalışmalarının devamının geleceğinin müjdesini verirken, herkesin kendilerine istedikleri her konuda www.guzelgor.com internet sitesinden veya 0 534 021 74 35 telefon numarasından ulaşabileceklerini belirttiler.

Yayınevi : Siyahnur Yayınları
Hazırlayan: Siyahnur Araştırma Merkezi
Oyunun Adı: Nur Avcısı
Telefon: 0 534 021 74 35
İnternet Sitesi: www.guzelgor.com

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: