Yeni Evlenen Gençlere

Sevgili gençler.!

İnsanoğlunun en Mutlu anlarından biri de , evlilikle , çok ehemmiyetli , bir sünneti seniyyeye Mazhar olmasıdır..

Allah , sizlere yüz sene ömür ihsan eylesin. Bununla birlikte şu anda , yani evlendiğiniz anda , bu yüz senenin , en az yirmi senesini yaşadınız ,tükettiniz .! Geriye , seksen sene kaldı,o kalanın seksen yaşından sonrasına ne dersiniz? Kireçlenmeler , romatizmalar, bel Ağrı’ları, diyabetler, halsizlikler, kalb, böbrek ve daha birçok hastalıkların bedeninizde vatan tutması.

Gelin ! seksenden yüze kadar olan yirmiyi de Mutlu hayattan saymayalım silelim. Geriye kalan , altmış senedir. Yüz seneye göre , uyku halinde geçen yarı ömür olan elli sene de ,yaşamaktan çok , ölüme benzediğine göre , geriye on sene kalır. Emin olun ! o kalan on , onbeş senenin tamamı da, saf mutluluk değildir. Ev edin , borç öde , çocuk yetiştir, okut , evlendir ! derken , yüz senenin çarçur edildiğini görürsünüz.

ÖYLE İSE , NE YAPMALI..? Eğer akıllı isek , bu on , onbeş senelik mutluluğa razı olmamalıyız .onbeş bin değil, onbeş milyon, milyar değil, sınırsız mutluluğa TALİB olmalısınız.Bunun için , sağlam bir İman, disiplinli bir ibadet, Efendimizden örnek alınan bir ahlak, bütün işlerinizde , İslamdan vize alınarak , yaşanmış bir ömür çizgisinde yaşamalısınız , yaşamalıyız. Böyle olursa , hem dünyada , temiz , iffetli , bereketli bir hayat yaşar, Hemde ahirette , vaad edilen ebedi saadete kavuşursunuz.

Allah muvaffak eylesin. İmanlı, ibadetli , iffetli mutluluklar

Abdülhamit Oruç

www.NurNet.org

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: