Yenişehir Belediye başkanı takdiri hak ediyor

Diyarbakır’ın hem büyük şehir belediyesi, hem merkez ilçe belediyeleri üç dönem aralıksız sol zihniyetin yönetimindeydi. Halka hizmet etmeleri gerekirken kendi davalarına militan ve sempatizan yetiştirmeyi tercih ettiler.

Yetmedi Diyarbekir’in manevi değerleriyle oynadılar, o da yetmedi karikatür kriziyle ahir zaman peygamberi Hz.Muhammed aleyhisselatu vesselama saldırdılar.

Ben o zaman Demokrat Eğitimciler Sendikası(DES)’in il başkanıydım, Nurradyotv’de canlı yayında bu zihniyetin aktif aktörlerini hem kınadım hem lanet ettim. Youtube’de mevcuttur.

Malum İslam ülkelerinde solcu geçinen insanların bir kısmı aslında mürtettir, yani dinden dönmedir, ancak toplum içinde tam bilinmesinler, münafıklık yapmaları kolay olsun, fazla tepki toplamasınlar diye kendini solcu olarak tanıtırlar.

Bunlar dünyanın en zararlı insanlarıdır. Nice yürüyüşlerde kahrolsun şeriat diyen Kürt/Türk solcu gördük sorsanız “ben de Müslüman’ım” diyecek.

Bu kimseler HDP/CHP perdesi altında ülkemizde varlığını sürdürmeye çalıştılar bu güne kadar, ama bu gün artık halk ak ve karayı fark etti, edecek inşallah.

Biri “ben solcuyum” dediği zaman lütfen kendisine şunu sorun “sen İlahi öğretiyi, orijinal deyimiyle vahyi tanıyor musun?” ona göre değerlendirin bence.

Gelelim bu güne yönetim değişti, şu anda Başkan vekilliği ilçe Kaymakamımız  Serdar Kartal beyde, gece gündüz çalıştığı gibi ilçemizin manevi dinamiklerini de gün yüzüne çıkarmaya çalışıyor. Zaten insanın manevi yönünü görmezlikten gelirseniz geriye ne kalır ki?

Yenişehir belediyesinin ajandasında  insana yatırım adına çok güzel projeler var, bunların ilki 29 Kasım günü bir “Kutlu Doğum” etkinliği düzenlemek olacak, şimdiye kadar Miladi takvimine göre 20 Nisan Peygamberimizin doğum günü olarak kutlanıyor ve etkinlikler Nisan ayının tamamına yayılıyordu, bu sene Hicri takvime göre de Rebiül Evvel’in 12 günü münasebetiyle de kutlanacak.

Üç yıl önce  yaptığı saygısızlıktan dolayı tenkit/telin etmemize hedef olan Yenişehir belediyesi,  bu gün de takdir, teşekkür ve dualarımızla anmayı hak ediyor değil mi? Doğruya doğru, yanlışa yanlış demek durumundayız.

Belediye başkanımızın adına davetiyede yazılan dörtlüğü de şerh etmek istiyorum müsaadenizle.

“İslamiyet kabından taşar mıyız biz,

Resulün gölgesini aşar mıyız biz,

Senin kutlu yolunda şaşar mıyız biz,

Peygamber sevdalısı Diyarbekir’liyiz.”(Serdar Kartal)

Dün peygamberimize saldıran zihniyet ve avanelerinin elinde olan belediyemiz,  bu gün ehil ellere teslim edilmiş, halkın maddi, manevi ihtiyaçlarına cevap veriyor.

Aynen başkanın dediği gibi İslam’ın kabında hayatımızı sürdürmeye çalışacağız, peygamberimizin gölgesini takip edeceğiz, Peygamberimizin koyduğu sünneti takip edip sirat-ı müstekimde yürüyeceğiz, Diyarbekir’liye yakışan budur.

Bir anekdot paylaşmak istiyorum;Üç yıl önce Kayseri’de yapılan ulusal bir toplantıda Karadeniz’den gelen bir mühendis diyor ki “arkadaşlar ben geçende bir rüya gördüm, peygamberimiz aleyhisselatu vesselam dedi ki; ben Diyarbekir’lileri çok seviyorum, çünkü bana çokça selat ve selam getiriyorlar” soruyorum, bundan daha büyük bir şeref var mı?

Dolayısıyla “esselatu vesselam aleyke ya resulelleh” diyerek peygamberimize bir “Hoş Amedi” yapalım ne dersiniz?

Çaba ve çalışmalarınız bereketli olsun inşallah.

NOT: Bu manidar program 29 Kasım Çarşamba günü saat 10:00’da Büyükşehir Belediyesi, Kongre ve Kültür merkezide gerçekleşecek, pratik bir adres vermek gerekirse, “İş-Kur” binasının yanında, ya da “eski hal” civarı denilebilir.

Eyüphan Kaya

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: