Yusuf İslam’ı Müslümanlığa iten olay tüyleri diken diken ediyor.

Dünyaca ünlü şarkıcı Yusuf İslam, Müslümanlığa nasıl geçtiğini anlattı. Yıldız şarkıcı, okyanusta yüzerken ölümle burun buruna geldiğini söyledi. İslam, o sırada Allah’a seslendiğini ve o anın hayatının dönüm noktası olduğunu dile getirdi.

Dünyaca ünlü İngiliz şarkıcı, BBC Four radyo programı Desert Island Discs’te din değiştirme kararını anlattı.

Gerçek adı Steven Demetre Georgiou olan ünlü şarkıcı, 1976’da Malibu’daki ölüme yaklaştığı deneyimin nihayetinde onu İslam’a geçmeye iten olay olduğunu söyledi.

Yusuf İslam süreci şu şekilde anlattı: “Ben bir İngilizdim. Günün o saatinde dışarı çıkıp yüzmenin akıllıca olmadığını bilmiyordum, bu yüzden de çıktım.”

“Geri dönüp kıyıya yönelmeye karar verdim ve, tabii, o noktada fark ettim ki ‘Pasifik’le savaşıyorum’. Kazanmamın hiçbir yolu yoktu. Yapacak tek bir şey vardı; o da her şeye gücü yetene beni kurtarması için dua etmekti. Ben de öyle yaptım.”

72 yaşındaki sanatçı şöyle devam etti: “Tanrı’ya seslendim ve beni kurtardı. Arkadan küçük bir dalga geldi. Büyük değildi. Sadece, beni ileri itiyordu.”

“Akıntı bir şekilde değişmişti ve karaya geri dönebildim. Böylece kurtuldum. Bundan sonra ne olacağını bilmiyordum.”

Olayın ardından erkek kardeşi, müzisyene Kuran verdi. Stevens şöyle dedi: “Ben asla bir Kuran almazdım. Ama bu kapıyı araladı. Bir yıl sonra, kendimi tutamıyordum. Boyun eğmek zorundaydım.”

Şarkıcı, ertesi yıl 1977’de resmen İslam’ı benimsedi ve sonraki yıl Yusuf İslam adını aldı.

haberler.com

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: