Almanya Köln’de Yatılı Okuma Programı Düzenlendi

Yıllardır Köln Dershanesi olarak çeşitli yaş gurubundaki gençler için,hem kendi dershanemizde,hem de farklı mekanlarda yatılı okuma programları düzenlemekteyiz. Bu programlar, hizmetimizin omazsa olmazları arasında yerini almış durumda.

Almanya’daki iki haftalık tatiller ve dini bayram günleri böylesi programlar için en uygun dönemlerdir. Fakat bu tatillerle yetinmiyor, zaman zaman haftasonlarını da okuma programları için kullanıyoruz.

Geçen haftasonu düzenlediğimiz programa 13-16 yaşları arasındaki gençlerimiz katıldı. Sayıları  18’i  bulan bu gençleri, Pazar ev dersi gurubumuzdan ve her haftasonu dershanemizde yatılı olarak kalan talebelerden oluşturduk.

Son program, Köln Dershanesi gençleri olarak, organize ettiğimiz 6.’ıncı okuma programımız. Her geçen organizasyonla daha çok tecrübeler ediniyor ve programlarımızı böylelikle her seferinde daha olgun ve verimli hale getiriyoruz. Böylesi organizasyonları üstlenebilir durumda olmaktan dolayı da Allah’a sonsuz şükürler ediyoruz..

Her okuma programımızın olduğu gibi, bu programımız da çok güzel ve verimli geçti. Daha program bitmeden ekilen tohumların filizlendiğini müşahede etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Avrupa’da böylesi programlara çok ihtiyacımız olduğunun altını çiziyor ve Allah’tan bu tür programların artması için niyazda bulunuyoruz..

Selam ve Dua ile..
Medrese-i Nuriye Köln

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: