Almanya’da Bir Sonbahar Tatili

5-21 Ekim 2012 Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde sonbahar tatili vardı. Okulların tatil olduğu bu gibi dönemleri Köln dershanesi olarak olduğunca dolu dolu geçirmek için bir çok gençlik programı organize ettik.

İlk programımız 12-17 yaş arasındaki talebelerle Köln’de gerçekleştirildi.İki grup halinde yapılan derslerimizde yaşlara uygun dersler yapıldı.

5 gün süren yatılı kampımıza, diğer programlarımıza da olduğu gibi, Manisa’dan emekli tarih öğretmeni Rahmi Akman hocamız katıldı. Program içerisinde büyük talebeler de mutat Çarşamba dersine geldiler.

Bu yatılı programdan sonra, Avrupa’da Risale-i Nur’u anlamak ve gençlik hizmetlerini geliştirmek için kurulan NET Nesil Platformu’nun toplantısı için Mannheim şehrine gittik. Programın ilk günü her bölge daha önceden belirlenen bir sunum sundu. Ertesi gün ise Avrupa hizmetleriyle igili konular istişare edildi. Platform toplantısının detaylı haberine yine nurnet.org sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bu programın ardından Köln’e haftalık ev dersine gelindi.

Ertesi gün Köln dershanesinde büyük yaş talebelerle yatılı programa başladık. 3 gün süren yatılı programımızla birlikte tatilin son günlerine gelmiş olduk.

Haftalık derslerimizin haricinde tatilleri de olabildiğince yoğun ve dolu geçirmeyi hedefleyen dershanemiz, her programla birlikte kalitesini ve sayısını da arttırmakta. Tahdis-i nimet suretinde kaleme aldığımız yeni haberlerimizi de yayınlayacağız inşaallah.

Yine isteyenler Medrese-i Nuriye Köln adlı facebook sayfamızdan bizi takip ederek Köln’deki programlardan haberdar olabilirler.

Köln’den binler selam..

www.NurNet.org

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: